class="wide-page">

Wśród ofert banków największą popularnością, jeśli chodzi o instrumenty służące do inwestowania, są lokaty. Pewny zysk i brak ryzyka inwestycyjnego sprawia, że chętnie korzystają z takiej możliwości osoby bez doświadczenia czy znajomości rynków finansowych.

Podstawowe informacje

Lokaty bankowe to umowa zawarta pomiędzy bankiem, a jego klientem. Osoba korzystająca z oferty powierza instytucji swoje pieniądze na określony czas, a w zamian za zamrożenie oszczędności po upływie tego czasu otrzymuje kapitał początkowy powiększony o odsetki. Zysk zależy więc od tego, czy oprocentowanie lokat jest wysokie, sumy złożonej do banku, czy czasu trwania umowy. Jeśli wycofamy pieniądze wcześniej, prawdopodobnie bank nie wypłaci nam odsetek, ale z całą pewnością odzyskamy nasze oszczędności. Najlepsze lokaty są zazwyczaj zawierane na długi okres, a im większa kwota, tym wyższy zysk. Prawdą jednak jest fakt, że nie każdy dysponuje odpowiednio dużymi sumami, ale to n ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 148 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-04-26

Decyzja o podpisaniu umowy na kredyt mieszkaniowy należy do najważniejszych w naszym życiu, ponieważ oznacza zaciągniecie zobowiązania na co najmniej kilkanaście kolejnych lat. Dlatego też warto przygotowania do pożyczki rozpocząć już kilka miesięcy przed wizytą w banku.

Kredyty hipoteczne – co wpływa na ich koszt całkowity?

Przeglądając ranking kredytów mieszkaniowych największą uwagę zwracamy często na wysokość oprocentowania. I chociaż wartość ta należy do najważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność konkretnej oferty, pod uwagę trzeba wziąć również i inne kwestie. Jedną z nich jest prowizja naliczana przez bank. Niektóre instytucje proponują promocyjnie niską marżę, ale tego typu promocje trzeba dokładnie sprawdzać. Czasem niska prowizja wiąże się z koniecznością wykupienia dodatkowych produktów bankowych, których wartość przekracza narzucaną standardowo prowizję. Pod uwagę musimy też wziąć roczną rzeczywistą stopę oprocentowania, ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 195 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-04-26

Większość dorosłych mieszkańców naszego kraju regularnie korzysta z usług bankowych. I czy można tak naprawdę dziwić się temu? Przecież coraz ciężej żyć obecnie bez chociażby najzwyklejszego konta. Warto więc odrobinę zwiększyć własną wiedzę na wszystkie zagadnienia związane z usługami bankowymi. Takowa wiedza jest niezmiernie ważna, bo właśnie dzięki wiedzy bardzo dobrze wiemy np. to które konta osobiste są doskonałym rozwiązaniem.

Dużo na temat instytucji bankowych odnaleźć naturalnie można przez Internet. Generalnie w Internecie można odnaleźć niemal wszystko na temat usług bankowych, zatem choćby po wpisaniu w wyszukiwarkę stron internetowych zagadnień mających związek z finansami, możemy sporo się dowiedzieć. To pewnik! Przykładowo dużo sensownych informacji na temat banków umieszczono na forach, które poświęcone są właśnie finansom.


Jak już wcześniej wspomniane zostało, ogólnie ciężko żyje się dzisiaj bez banków. Początkowo warto wziąć pod uwagę konta os ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 164 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-04-26 | Komentarze (0)

W dzisiejszych czasach każda złotówka powinna być wydawana z rozsądkiem. Warto mieć pełną kontrolę na finansami, ponieważ pozwoli nam to uniknąć wielu problemów i niedogodności, a także konieczności zaciągania pożyczek w razie nieprzewidzianych wydatków. Najbardziej odpowiedzialne osoby regularnie odkładają chociażby najmniejsze kwoty, które z czasem mogą stworzyć zabezpieczenie finansowe na nagłe sytuacje. Aby mieć pewność, że nasza gotówka jest bezpieczna oraz by zagwarantować jej pomnażanie, warto korzystać z produktów takich jak lokaty bankowe, które znacznie nam to ułatwią. Dzięki nim nasze pieniądze nie będą nas kusić, a ponadto zamiast leżeć bezczynnie, zaczną dla nas pracować.

Produkty finansowe pomocne w oszczędzaniu

Najlepsze lokaty to produkty finansowe, które zagwarantują nam zysk z odłożonych pieniędzy. Zawsze lepiej przecież jest zarobić nawet niewielką ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 262 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-03-08 | Komentarze (0)

W dobie Internetu  otworzenie nowej lokaty to banalna wręcz rzecz. Wystarczy wypełnić wniosek przez Internet a następnie po prostu przelać środki pieniężne na wskazany rachunek. Gdy tylko pieniądze znajdą się na lokacie zostanie ona otworzona automatycznie. Jest to bardzo sprytny chwyt ze strony instytucji  bankowych, ponieważ w ten sposób mogą one pozyskać nowych klientów, szczególnie tych zapracowanych, którzy nie mają czasu na załatwianie formalności w stacjonarnym oddziale banku.

Lokaty bankowe zakładane za pośrednictwem Internetu to wygodny sposób zatem dla obu zainteresowanych stron. Co więcej, posiadając internetową lokatę często możemy na bieżąco monitorować uzyskiwane za jej pomocą zyski, nawet za pośrednictwem własnego komputera. Mobilna bankowość jest coraz bardziej popularna i wiele instytucji bankowych umożliwia panowanie nad swoimi funduszami poprzez na przykład inter ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 254 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-03-08 | Komentarze (0)

W dzisiejszych czasach każdy może marudzić na brak potrzebnej ilości pieniędzy w swoim portfelu. Wydatki niestety nigdy się nie skończą, jednakże oszczędności niestety tak. Większość ludzi prędzej lub później musi więc stanąć przed zagadnieniem dotyczącym wzięcia kredytu w banku na jakiś ważniejszy cel.

W większości okoliczności będzie to przykładowo zakup mieszkania, albo też auta. W takich okolicznościach kredyt gotówkowy zdaje się najlepszym pomysłem na uzyskanie brakującej gotówki, którą będzie można spożytkować na wybrany cel. Okazuje się jednak, że niekoniecznie zaciągnięcie pożyczki w banku jest takie proste, jak to się mogło na początku wydawać.

Przede wszystkim wchodząc do banku należy pamiętać, iż nie zawsze dostanie się dokładnie taką sumę, którą potrzebujemy. Bank musi bowiem ustalić wydolność finansową kredytobiorcy i na tej zasadzie może wyznaczyć maksymalną ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 204 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-03-08 | Komentarze (0)

Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji, które pozwolą nam korzystnie zainwestować pieniądze. Najlepsza lokata otworzy przed nami nowe możliwości zapewnią dodatkowe środki. Z łatwością znajdziemy zarówno propozycje krótkoterminowe, jak i takie, które trwają przez dłuższy okres.

Wszystko zależy od tego, jaką sumę mamy do dyspozycji i na czym nam zależy najbardziej. Oprocentowanie lokat może wydawać się dość niskie, jednak w wielu przypadkach można dzięki niemu sporo zyskać. Należy jedynie pamiętać, że nie każdy wariant będzie dobry dla wszystkich i zanim wpłacimy pieniądze, należy znaleźć najodpowiedniejsze rozwiązanie.

Poszukiwania dobrej oferty

Osoby, które nie są przekonane do najnowszych technologii mogą bez problemu poszukać dobrego produktu w tradycyjny sposób, kontaktując się z konsultantami poszczególnych banków. Zajmuje to ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 253 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-02-02 | Komentarze (0)

Bardzo dużo osób w dzisiejszych czasach potrzebuje w trudnych chwilach środków pieniężnych. Zwykłe kredyty są zbyt wymagające w części proceduralnej i ich uzyskanie  odbywa się stosunkowo długo. Kredyty gotówkowe są doskonałym rozwiązaniem w takiego typu przypadkach, gdyż realne jest sprawnie spełnić wszelkie formalności i dostać konkretną kwotę w postaci gotówki.

Otrzymanie kredytu gotówkowego wymaga jedynie dostarczenia zaświadczenia o dochodach i tym sposobem bank wyznacza kwotę, jaką może zaoferować  jako kredyt gotówkowy. Nie ma ingerencji przez bank w cel, na ktorą zostaje zaciągnięty kredyt gotówkowy, stąd też można wydać te pieniądze tak naprawdę na swobodną potrzebę. Bank rzecz jasna określa liczbę rat oraz czas, w jakim trzeba wyrównać pozyskane pieniądze.

Pozyskiwanie pieniędzy z banku, jest w aktualnych czasach z pewnością najwięcej wybie ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 196 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-02-02

Lokata to w pewnym sensie umowa zawierana pomiędzy klientem, a bankiem. Można nawet określić ją, jako rodzaj pożyczki. W zamian za to, że powierzamy bankowi pieniądze, otrzymujemy od niego odpowiednie wynagrodzenie. Oprocentowanie lokat do najwyższych oczywiście nie należy, ale mimo wszystko jest to dobry sposób na uzyskanie dodatkowych środków.

W końcu lepiej jest dostać nawet niewielką kwotę, niż nic. Prawda? W zależności od tego, jaką kwotę jesteśmy w stanie zainwestować oraz na jaki okres możemy ją udostępnić, należy wybrać odpowiedni wariant. Najlepsze lokaty oferują nam bardzo korzystne warunki, z których z pewnością będziemy zadowoleni, a jeśli nie chcemy wiązać się umową na długi czas, można znaleźć ofertę, która zapewnia szybką wypłatę gotówki w dowolnym momencie.

Jaki rodzaj lokaty będzie najkorzystniejszy?

Dla każdego liczą się inne cechy tego typu produktów. Mając więc na uwadze nasze możliwości i oczekiwania, powinniśmy dopasować ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 246 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-02-02 | Komentarze (0)

W dzisiejszych czasach samochód jest przedmiotem codziennego użytku. Większość z nas nie wyobraża sobie bez niego życia. Nie wiemy jak funkcjonować bez auta. Jest to spowodowane tym, że samochody to nie tylko środki lokomocji, ale również coraz częściej konieczne narzędzie pracy. Skoro dzisiejszy świat wymaga od większości z nas korzystania z samochodów i posiadania prawa jazdy umożliwiającego prowadzenie auta, to warto wiedzieć czy kredyt samochodowy, to dobry wybór.

Jak najtańszy kredyt samochodowy?

Nawet kredyt samochodowy wiąże się dla kredytobiorcy z kosztami. Niektóre banki posiadają tak dziwną i niezrozumiałą ofertę, że wielu klientom może wydawać się taki kredyt okazją życia. Zazwyczaj jednak rzeczywistość okazuje się inna. Musimy być czujni, ponieważ najtańsze ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 253 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-01-07 | Komentarze (0)

« 1 2 3 4 5 6 »