class="wide-page">

Oszczędzanie stało się modne. Wbrew wielu fatalistycznym głosom sytuacja finansowa Polaków ulega stałemu polepszeniu co widać po rosnące z roku na roku kwocie oszczędności trzymanych na lokatach bankowych. To właśnie bezpiecznie i gwarantujące, choćby na niskim poziomie, zysk depozyty terminowe są wyjątkowo atrakcyjnym kąskiem dla drobnych ciułaczy oraz tych, którzy mając nieco większy kapitał szukają bezpiecznego miejsca na jego ulokowanie.

Z czym do lokaty?

Z reguły każda lokata bankowa posiada ograniczenie w postaci dolnego i górnego progu kwoty, jaka może być w jej ramach zdeponowana. Tym samym już na starcie wiadomo, że nie każdy produkt oszczędnościowy może być przeznaczony dla każdego oszczędzającego. Z reguły jednak większość banków tak ustawia swoje progi, by zgromadzić, jak najwięcej klientów tym samym stwarza ofertę, która może być wykorzystana przez nawet ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 236 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-01-07 | Komentarze (0)

Któż nie marzy o własnym pięknym mieszkaniu lub domu? Własnej, prywatne oazie spokoju, gdzie będzie Panem i gdzie nikt nie będzie o niczym bardziej decydował niż on sam? Obecnie społeczeństwo – głównie młode pokolenie dąży do wolności i niezależności.

Ludzie Ci w większości pragną zaraz po szkole podjąć pracę i wyprowadzić się z domu – i nie ma to najmniejszego związku ze stosunkami rodzinnymi, które mogą być bliskie doskonałości. W tej erze kwitną banki oferujące wszelkiego rodzaju kredyty, obiecujące spełnienie wszelkich marzeń za cenę niewielkiej miesięcznej raty. Żniwa zbierają wszelkiej maści instytucje finansowe, które zarabiają paradoksalnie na coraz większych potrzebach coraz bardziej wymakającego i konsumenckiego społeczeństwa. Jaką ofertę wybrać, żeby spełnić te marzenie a nie czuć się oszukanym?

Czym kuszą kredyty hipoteczne ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 222 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-01-07 | Komentarze (0)

Najlepszy kredyt konsolidacyjny, czyli właściwie jaki? A no spełniający wszystkie nasze oczekiwania, a te - jak powszechnie wiadomo - każdy ma inne, indywidualne i adekwatne do swojej sytuacji materialnej oraz zaciągniętych zobowiązań finansowych. Niemniej jednak, jeżeli zagłębimy się w tę tematykę w maksymalnym tego słowa znaczeniu, natychmiast zauważymy, iż można wyróżnić kilka ciekawych propozycji, mogących wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom i ogólnie, stojących na najwyższym poziomie, w związku z czym warto jest się temu przyjrzeć z bliska, skupiając się na najsłynniejszych bankach w Polsce.

Alior Bank - najtańsza oferta?

I tak oto, jeśli chodzi o pierwsze miejsce, niewątpliwie przypada ono ofercie Alior Bank. Dlaczego? A no dlatego, iż tamtejszy kredyt konsolidacyjny nie wymaga hipoteki, nie wymaga jakiejkolwiek prowizji, nie wymaga realizacji zbędnych i zawi ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 182 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-01-07 | Komentarze (0)

Niezwykle często zdarza się sytuacja, że jesteśmy zaskakiwani przez jakiegoś rodzaju niespodziewane wydatki. Nierzadko też po prostu nie jesteśmy w posiadaniu żadnych większych oszczędności, które bylibyśmy w stanie wydać na zakup nowego auta albo chociażby odnowienie mieszkania. W jakimkolwiek z takiego rodzaju przypadków jednakże mamy sposobność otrzymania kredytu, który dzisiaj jest proponowany przez wszystkie banki.

Mimo, że wiele ludzi ciągle nie obdarza takich instytucji finansowych zaufaniem to jednak bywa to nierzadko dobre rozwiązanie. Trzeba jedynie pamiętać by pożyczać takie kwoty pieniędzy, które będziemy w stanie spłacić. Nim zaczniemy starać się o kredyt trzeba obliczyć ile będziemy w stanie miesięcznie wydawać z budżetu domowego na spłatę raty kredytu. W ten sposób będziemy mogli uniknąć wszelkich niemiłych następstw nieoddawania długów.

Doskonałym ro ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 183 | Dodał: ankakwit | Data: 2016-01-07 | Komentarze (0)

Własny dom na wsi? Przytulny domek w górach? A może wygodne mieszkanie w bloku w centrum miasta? Którą z tych opcji Ty wybierasz? Niezależnie od tego, jakie są Twoje preferencje, na pewno masz jakieś marzenia związane z miejscem zamieszkania, z własnym domem. Często jednak niestety nie są one łatwe do zrealizowania, w końcu wiążą się z ogromnymi wydatkami, kosztami.

Z jednej strony chcielibyśmy mieć w końcu własne miejsce na ziemi, z drugiej niestety zupełnie nas na to nie stać. Rozważamy różne opcje, a jedną z nich często jest kredyt hipoteczny. Obecnie decyduje się na niego naprawdę sporo osób. Sam na pewno masz ich co najmniej kilka w gronie przyjaciół czy też znajomych. Nic dziwnego – przecież jeżeli chcemy się stać właścicielem własnego domu czy nawet niewielkiego mieszkania często kredyt hipoteczny to właściwie jedyna opcja. Koszt takiego przedsięwzięcia to ogromne kwoty, ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 238 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-12-07

Jak każdy jeden produkt bankowy, także i konta o charakterze oszczędnościowym mają swoje plusy oraz minusy. Nie sposób jednak nie zauważyć, że tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. I to na tyle, że dla wielu osób takie konta są znacznie bardziej atrakcyjniejsze niż na przykład lokaty, które zazwyczaj charakteryzują się wyższym oprocentowaniem. Dlaczego więc oszczędnościowe konta bankowe cieszą się wciąż sporym zainteresowaniem klientów, jakie są ich pozytywne strony, a co należy dopracować?

Plusy kont

Niewątpliwą zaletą, jaką mogą się poszczycić takie konta, jest gwarancja pewnych zysków, których wysokość zależy głównie od klienta. W większości przypadków konta oszczędnościowe bazują na prostej zasadzie – klient wpłaca pieniądze na rachunek oprocentowany i, o ile wcześniej tych pieniędzy nie wypłaca, zarabia na powstających z nich odsetkach. Dod ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 214 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-12-07

Specjaliści od finansów zadają pytanie jakie konto bankowe może zostać uznane za darmowe? Klienci są zdziwieni. Odpowiadają: darmowe to darmowe. W przypadku rachunków bankowych nie zawsze jest to prawda. Za najlepsze promocje bankowe klienci indywidualni uważają właśnie otwarte konta za które nie muszą nic płacić. Ale czy takie istnieją?

Promocje bankowe często polegają na proponowaniu potencjalnemu klientowi założenie darmowego konta. Bank zawsze musi zarobić na swoich klientach. Przykładowo pewien klient zakłada darmowe konto. Najczęściej dopiero po pewnym czasie okazuje się jednak, że za niektóre operacje musi zapłacić. Są nimi m. in. przelewy zagraniczne poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego, wyciągi przesyłane na adres korespondencyjny, realizacja czeku zagranicznego i inne.

Warunki braku opłat za konto bankowe

Bezpłatny rachunek ban ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 218 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-12-07

To jak najbardziej typowe, że ludzie generalnie bardzo lubią pieniądze. Ciężko temu się dziwić, przecież właśnie dzięki pieniądzom możemy żyć na poziomie, spełniać swoje marzenia, etc. Jednakże nikt nie powiedział, że pozyskanie pieniędzy jest łatwe. Warto w takim razie zastanowić się, jak można inwestować własne pieniądze, aby mieć ich więcej.

Można wymieniać wiele atrakcyjnych sposobów, lecz na sam początek warto pod uwagę wziąć lokaty w bankach. Typowa lokata być może nie może zagwarantować dużego zarobku, lecz przynajmniej lokaty są pewne. A więc nie ma większego ryzyka, iż najzwyczajniej utracimy pieniądze. Choć naturalnie można wymienić różne lokaty, zatem takie lokaty, które w teorii zapewniają bardzo duży zysk, są bardziej ryzykowne, niż lokaty jakich wiele na rynku usług finansowych.

Dla ryzykantów można bez cienia wątpliwości polecić inwestycje na Giełdzie Papierów Wartości ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 178 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-12-07

Z pewnością każdy młody człowiek, który zaczyna swoje nowe dojrzałe życia, czy to tworząc rodzinę albo także rozpoczynając karierę zawodową w nowym mieście, marzy o tym aby posiadać swoje tradycyjne cztery kąty. Niestety niewiele osób może sobie pozwolić na kupno mieszkania lub też domu wykorzystując własne pieniądze.

Z tej przyczyny, ogromna liczba ludzi decyduj się na wynajem jakiegoś lokum, co jednak nie bywa zbytnio korzystne na dłuższą metę. Lepiej w końcu przeznaczać te fundusze każdego miesiąca na swoje lokum, zamiast wzbogacać kogoś innego. Dobrze jest zatem zastanowić się nad staraniem się o kredyt hipoteczny, który z pewnością wesprze nas w realizacji naszego marzenia. Naturalnie sprawę postarania się o dostanie tego rodzaju kredytu należy dokładnie przeanalizować, biorąc pod uwagę nasze możliwości comiesięcznego spłacania kolejnych rat. Powinniśmy także zapoznać się z propozycjami kliku banków i wybrać najatrakcyjniejszą z dostępnych dla nas opcji.

Dobrze ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 189 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-12-07 | Komentarze (0)

Każdy z nas stara się jak najbardziej panować nad swoimi finansami. Troszczymy się, by dostosować swoje wydatki do zarobków, tak, aby móc zaspokoić wszelkie potrzeby całej rodziny. Często robimy w tym celu zapiski, kosztorysy, chcemy mieć wszystko pod kontrolą. Bywa jednak czasem, że sytuacja nam się spod niej wymyka. Nie wszystko w życiu da się przewidzieć. Czasem szwankuje zdrowie, czasem jakiś sprzęt domowy (czy samochód), a czasem zwyczajnie wypadki przyjmują nieprzewidziany obrót. Wówczas dobrym rozwiązaniem i sposobem, by wyjść na prostą jest kredyt gotówkowy.

Ale czy na pewno?

Często mamy jednak opory, by wziąć tani kredyt gotówkowy. Obawiamy się popaść w zadłuzenie. Martwimy, że skoro już raz życie nas zaskoczyło, to może również kolejny – i nie będziemy w stanie zaciągniętej pożyczki spłaci ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 249 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-10-13

« 1 2 3 4 5 6 »