class="wide-page">

Lokaty długoterminowe są jednymi z najbardziej pożądanych lokat bankowych wśród konsumentów, gdyż oferują im większe oprocentowanie, oraz możliwość większego zysku przez wielokrotność kapitalizacji odsetek co w zależności może nam dawać stały zysk przez cały okres trwania umowy lub może zwiększać progresywnie zysk z kapitalizacji.

Głównymi bardzo pożądanymi dla klientów banków cechami długoterminowej lokaty jest nie tyle oprocentowanie co krótkie okresy kapitalizacji (najczęściej 3 miesięczne), które sprawiają że nawet przy małym oprocentowaniu rzędu 1,5% można osiągnąć duży całościowy zysk z lokaty w dłuższym okresie czasu. Kolejną rzeczą na którą każdy potencjalny posiadacz lokaty powinien zwrócić uwagę jest oczywiście fakt gdzie pieniądze z oprocentowania zostają ulokowane po kapitalizacji i czy oprocentowaniu podlega tylko podstawa którą wpłaciliśmy na samym początku cz ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 226 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-10-13

Kredytem hipotecznym nazywamy taki kredyt gotówkowy, który cechuje się długim czasem trwania, zabezpieczeniem za przyczyną hipoteki klienta oraz poświęceniem na (przeważnie) budowę tudzież inwestycję w jakąś nieruchomość. Niemniej, pojęcie to nie wyczerpuje tegoż tematu (skądinąd nadzwyczaj złożonego) pod każdym względem, toteż lepsze pojęcie wyżej napomkniętych musi się też łączyć z zaznajomieniem wskazanych ich rodzajów. O czym tu więc mówimy?

A no o tym, że kredyty hipoteczne grupujemy ze względu na cel, gdzie wyszczególniamy kredyt tradycyjny (z którego środki pożytkowane są na nabycie chociażby lokalu mieszkalnego, który wykonywany jest naraz, i którego udziela się w oparciu o porozumienia kupna-sprzedaży), kredyt budowlano-hipoteczny (z którego środki przekazywane są na budowę budowli między innymi dla osoby fizycznej, który urzeczywistniany jest w większości wypadków w transzach, z którego odsetki nalicza się w oparciu o zużytkowaną do danego czasu kw ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 201 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-10-13

Co mianujemy depozytem bankowym? A no taką inwestycję, która polega na powierzeniu jakiegoś zasobu pieniężnego bankowi, za co ten wyda odsetki, zależne od ustanowień umowy. Najpopularniejszym zeń są zaś konta bankowe, będące rejestrem dotychczasowego stanu należności pomiędzy klientem i obiektem bankowym, w ramach których finanse są gromadzone, ale całkowicie dyspozycyjne, co umożliwia wykonywanie rozrachunków i innych akcji pieniężnych.

Do ich rodzajów zaliczamy z kolei konta osobiste, jakie użytkowane są do robienia zwyczajnych rozliczeń, rachunki pomocnicze, jakie mają porównywalne zeń zadanie, ale pozwalają na uskutecznienie tego w bankach ich nieotwierających, konta oszczędnościowe, które cechują się większym procentem, ale które wykorzystuje się do oszczędzania, a nie do przed chwilą wymienionych, konta walutowe, które pozwalają na gromadzenie kapitału w walucie zagranicznej, i sporo innych jak chociażby rachunki maklerskie.

Wyjątkowym rodzajem depozytu są zaś ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 210 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-09-15 | Komentarze (0)

Założenie własnej firmy to niewątpliwie poważna decyzja, którą niełatwo jest podjąć. Często dodatkowych dylematów nastręczają kwestie finansowe. W końcu to zazwyczaj niemałe koszta. Skąd wziąć środki, by je pokryć? Odłożyć? Zapozyczyć się u przyjaciół i znajomych? A może wziąć kredyt dla firm? Nie tak łatwo zdecydować. Pytań jest mnóstwo, a odpowiedzi brak. Trzeba samemu podjąć trudne decyzje, wymyślić, co zrobimy.

Czy ryzykować?

Załóżmy, że mamy bardzo dobry pomysł, jesteśmy niemalże pewni, że to się uda. Z drugiej jednak strony nasz budżet jest zdecydowanie zbyt ubogi. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? W głowie od razu pojawia się myśl: „kredyt dla firm”. Ale czy to nie jest zbyt ryzykowne? Czy to nie kuszenie losu? Niby wydaje nam się, że się uda, ale co jeżeli jednak nie? Co wtedy zrobimy? Czy będziemy w stanie sobie poradzić? Kredyt dla firm to tylko jedno rozwiązanie. Zaczynamy więc poszukiwać innych. Może warto wyjechać zagranicę ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 252 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-09-14 | Komentarze (0)

Lokaty bankowe można podzielić ze względu na kryterium terminu zapadalności lokaty. Wówczas mamy do czynienia z dwoma rodzajami lokaty.

Lokaty krótkoterminowe

Lokata krótkoterminowa zakładana jest na okres nie przekraczający jednego roku. Zwykle zawierana jest na dwa lub trzy miesiące. Nieco rzadziej na okres jednego roku. W obecnej sytuacji gospodarczej najczęściej proponowany jest okres dwóch miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że klienci bankowi spodziewają się w niedługim czasie zwyżki stóp procentowych, co z pewnością przełoży się na wzrost oprocentowania lokat. Im wyższe oprocentowanie lokaty tym wyższe zyski wygenerowane od złożonych w depozycie pieniędzy.

Lokaty długoterminowe

Lokaty te zakładane są na okres powyżej jednego roku. Najczęściej zakładane są na okres dwóch lat. Zdarzają się jednak przypadki otwierania tego typu lokat bankowych nawet na 6 lat. Jest powodowane przede wszystkim wygodą. ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 273 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-09-14 | Komentarze (0)

Ostatnio dla Polaków emerytura zamiast wyczekiwanym czasem spokoju jest okresem, o który czujemy duży niepokój, którego się obawiamy, o który martwimy. A to dlatego że nie jesteśmy pewni, jak będzie ona wyglądała pod względem finansowym.

Wszyscy odkładamy składki na stare lata, ale mimo to nie mamy pewności, czy gdy one nadejdą, państwo zapewni nam utrzymanie. Coraz więcej osób mówi o samodzielnym odkładaniu pieniędzy na te czasy, niektórzy już zakładają specjalne lokaty, na które wpłacają pieniądze, by móc z nich korzystać po zakończeniu aktywności zawodowej.

Czemu właśnie lokata?

Dlaczego, jeżeli chcemy zapewnić sobie spokojną starość, dobrym sposobem jest lokata? To nowoczesny i mający wiele zalet sposób na oszczędzanie. Dziś do lamusa przeszło już gromadzenie pieniędzy w bezpiecznym miejscu w domu, chowanie ich do skarpetki czy też za zegarem. Obecnie lepiej jest trzymać środki na rachunku bankowym, skąd przecież w razie nagłej potrzeby w ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 234 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-08-09

Oferta banków, które działają na terenie naszego kraju, jest dziś naprawdę bardzo szeroka i możemy mieć pewność, że będzie się tylko powiększać. W zasadzie nikogo z nas nie może to w żądnym wypadku dziwić, bo najważniejsze jest tutaj to, że dziś na rynku banków jest całe mnóstwo, a w związku z tym muszą one ze sobą non stop konkurować. Taki stan rzeczy sprawia, że w każdej placówce non stop trwają prace nad ofertą i dostosowaniem jej do klientów.

Chyba każdy z nas ma świadomość tego, że jednym z najpowszechniejszych produktów bankowych jest kredyt. Tych mamy dziś naprawdę mnóstwo i coraz to na rynku pojawiają się nowe. Jednym z kredytów, o którym wielu z nas może nie wiedzieć, bo jest to pożyczka nowa, jest kredyt konsolidacyjny, który określany jest także jako konsolidacja kredytów. Warto w związku z tym nieco bliżej przejrzeć się tej pożyczce i odpowiedzieć na pytanie wielu klientów dotyczące tego, czy warto jest się na taki kredyt konsolidacyjny decydowa ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 227 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-08-09

Pomysłów na inwestycje może być generalnie dużo. Najczęściej jednak inwestowanie posiadanej nadwyżki gotówkowej opiera się na umieszczeniu pieniędzy na koncie bankowym.

Czy lokaty to sprawdzona metoda na powiększenie jakichkolwiek oszczędności? Odpowiedź jak wiadomo jest uzależniona od tego, jakiego gatunku konto bankowe się prowadzi. Przy adekwatnych wpływach na rachunek oraz całkiem wysokiej kwocie być może odsetki będą na tyle duże, iż jakiś większy zysk będzie można poczuć. Jednakże w większości sytuacji osoby, które zainteresowane są ulokowaniem swojego kapitału, decydują się na przeważnie zaawansowane inwestycje finansowe.

Gdzie rozsądnie zainwestować środki, żeby zaczęły się one pomnażać? Odpowiedź w zasadzie jest tylko jedna – należy zobaczyć dostępne w poszczególnych bankach lokaty i wybrać sprzyjającą dla siebie ofertę. W większości największych banków bez istotnych kłopotów zainteresowani mogą odnaleźć dużo interesujących lokat banko ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 198 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-08-09

Obecnie, możemy wyodrębnić dwa najpopularniejsze, oszczędnościowe produkty bankowe. Po pierwsze, jest to konto oszczędnościowe, którego podstawową cechą jest to, że możemy korzystać z ulokowanych środków, jednocześnie otrzymując odsetki od banku o odpowiedniej wysokości.

Po drugie, są to lokaty bankowe, charakteryzujące się tym, że nasze ulokowane środki są „zamrożone”. Nie możemy z nich korzystać przez czas trwania lokaty, chyba że zgodzimy się na anulowanie wszystkich wcześniej zgromadzonych odsetek. Jest to rozwiązanie szczególnie niekorzystne dla osób, które spodziewają się wysokich wydatków w najbliższej przyszłości.

Nie da się ukryć, że konto oszczędnościowe jest znacznie elastyczniejszym rozwiązaniem, które wiąże się z większą autonomią po stronie klienta banku. Z kolei lokata może pochwalić się wyższym oprocentowaniem mającym bezpośredni wpływ na wysokość naszych odsetek. Zatem, jeśli chcemy więcej zarobić, to powinniśmy zdecydow ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 314 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-07-02 | Komentarze (0)

Kredyt gotówkowy jest pewnego rodzaju zobowiązaniem. Zobowiązanie to powstaje poprzez podpisanie umowy pomiędzy bankiem a klientem. Klient dostając pieniądze od banku w formie tak zwanego kredytu gotówkowego zobowiązuje się do zachowania warunków udzielenia kredytu zawartych w umowie. Przede wszystkim klient zobowiązany jest do terminowego spłacania w systemie ratalnym swojego zobowiązanie wobec banku. Kwota i termin spłat wykazane są zawsze w umowie i tego należy się trzymać.

Trzy podstawowe typy kredytu gotówkowego na dowolny cel

Na polskim rynku można spotkać produkty bankowe nazywane kredytem gotówkowym na dowolny cel. Kredyt taki dzieli się na trzy główne rodzaje: kredyt gotówkowy, kredyt na rachunku bieżącym, kartę kredytową.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy online udzielany przez bank jest wypłacany bezpośrednio na rachunek osobisty kredytobiorcy, lub ja ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 353 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-07-02 | Komentarze (0)

« 1 2 3 4 5 6 »