Główna » 2015 » Grudzień » 7 » Bezpłatne konto – jak uniknąć pułapki i ukrytych kosztów?
2:16 PM
Bezpłatne konto – jak uniknąć pułapki i ukrytych kosztów?

Specjaliści od finansów zadają pytanie jakie konto bankowe może zostać uznane za darmowe? Klienci są zdziwieni. Odpowiadają: darmowe to darmowe. W przypadku rachunków bankowych nie zawsze jest to prawda. Za najlepsze promocje bankowe klienci indywidualni uważają właśnie otwarte konta za które nie muszą nic płacić. Ale czy takie istnieją?

Promocje bankowe często polegają na proponowaniu potencjalnemu klientowi założenie darmowego konta. Bank zawsze musi zarobić na swoich klientach. Przykładowo pewien klient zakłada darmowe konto. Najczęściej dopiero po pewnym czasie okazuje się jednak, że za niektóre operacje musi zapłacić. Są nimi m. in. przelewy zagraniczne poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego, wyciągi przesyłane na adres korespondencyjny, realizacja czeku zagranicznego i inne.

Warunki braku opłat za konto bankowe

Bezpłatny rachunek bankowy spełnia następujące warunki: brak opłat za prowadzenie rachunku i za obsługę karty debetowej, 0 zł za krajowe przelewy międzybankowe wykonane drogą internetową oraz tyle samo za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Nigdy jednak nie jest tak prosto. Zawsze występują jeszcze dwa warunki, które klient musi spełnić. Są to: określona kwotowo miesięczna wpłata na konto oraz dokonywanie transakcji za pomocą karty płatniczej określoną ilość razy bądź na pewną kwotę. Niektóre banki nakładają na właściciela konta jeden z tych warunków ale są też takie które wymagają spełnienia ich obu. Tak opisane konta nazywane są darmowymi choć przecież nie zawsze takie są.

Banki oferują też darmowe konta bez opłat za prowadzenie konta. Pobierają jednak pewną kwotę za posiadanie karty płatniczej. Najczęściej jednak proponuje się możliwość wykluczenia tej opłaty pod warunkiem dokonywania pewnych płatności tą kartą bądź rezygnacji z karty w ogóle.

I choć promocje w bankach są coraz modniejsze i bardziej dostępne to zdarza się, że opłaty za niektóre operacje bankowe ulegają zwiększeniu a darmowych kont jest coraz mniej. Banki wycofują się z tych ofert, bo są dla nich nieopłacalne - co opisuje serwis finansowy oszczednoscionline.pl/category/promocje-bankowe

Konta całkowicie darmowe nie istnieją

Jak pokazała analiza darmowe nie zawsze znaczy bez opłat. W pełni darmowe konta bankowe tak naprawdę nie istnieją. Przy tak szerokim wachlarzu różnorodnych operacji finansowych bank zawsze znajdzie sposób, aby zarobić. Oferując bezpłatne konta ukrywane są niejednokrotnie „haczyki”. Zazwyczaj na pierwszy rzut oka są one dla klient niewidoczne. W artykule wymieniono te które banki najczęściej wykorzystują.

Wyświetleń: 145 | Dodał: ankakwit | Tagi: najlepsza oferta, oprocentowanie, promocje, oszczędności bankowe | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more