Główna » 2016 » Lipiec » 1 » Chuda wersja samego siebie
12:26 PM
Chuda wersja samego siebie

Wielu z nas chciałoby posiadać piękną sylwetkę, która odznaczałby się na tle wszystkich innych. Sami zazwyczaj jednak tkwimy w tym samym punkcie od lat i nie potrafimy na dłużej dotrzymywać dietetycznych obietnic złożonych samym sobie.

Warto przyjrzeć się tej sytuacji i raz na zawsze postanowić, że będziemy o kilka lub kilkanaście kilogramów lżejsi. Kalkulator BMI w dłoń i nasza przygoda ze szczupłą sylwetką rozpoczęta. Warto uświadomić sobie, ile naprawdę musimy zrzucić po to, by nie osłabić organizmu, a co gorsza nie wpaść w anoreksję. Zapewne znamy swoje możliwości, jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości zgłośmy się do lekarza, który wyjaśni nam, o jakie BMI powinniśmy się starać i dlaczego.

Rozmowa z samym sobą

Większość problemów związanych z otyłością wiąże się z tym, że nie wyćwiczyliśmy własnej psychiki i wciąż ulegamy schematom w niej zakodowanym. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu będzie rozmowa z samym sobą. Jeśli zaczniemy pytać siebie, dlaczego postępujemy tak, a nie inaczej, być może okaże się, że możemy zmieniać sposób swojego myślenia i zamiast robić coś, czego nie chcemy, w końcu zaczniemy działać w zamierzony sposób. Kiedy uświadomimy sobie, dlaczego musimy, a raczej chcemy zmienić swoje BMI, na pewno łatwiej nam będzie uporać się z tym zadaniem. Taka prosta praktyka może naprawdę wiele. Warto się o tym przekonać i już dziś sprawdzić, co tak naprawdę nami steruje. W końcu to my jesteśmy odpowiedzialni za to, jak się zachowujemy, co robimy i co jemy.

Mocne strony

Kiedy wiemy już, że nasz kalkulator BMI wskazuje na to, że powinniśmy być chudsi, najlepiej zrobimy, jeśli na samym początku naszych starań zadbamy o to, by mieć stały dostęp do pozytywnej energii. Aby nie koncentrować się na tym, co nam nie wychodzi, wypiszmy na kartce swoje mocne strony i powtarzajmy sobie, że jesteśmy w stanie cały czas się udoskonalać. Po każdej małej porażce na naszym dietetycznym szlaku szybo się podnośmy i nie rezygnujmy. W końcu wymarzona sylwetka już na nas czeka.

Wyświetleń: 155 | Dodał: ankakwit | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more