Główna » 2015 » Kwiecień » 22 » Co zrobić aby zacząć oszczędząć bezpiecznie?
12:27 PM
Co zrobić aby zacząć oszczędząć bezpiecznie?

Ludzie dziś stale poszukują kolejnych metod na oszczędzanie, które staje się coraz trudniejsze, ze względu na recesję gospodarczą. Inwestycje są związane z dużym ryzykiem, z kolei konta oszczędnościowe w bankach nie zawsze oferują wielkość stopy procentowej, która by zadowalała klientów. Wyjściem okazują się być lokaty bankowe. Ten sposób na oszczędzanie dziś charakteryzuje się niezwykle znaczącą popularnością. Czym w takim razie są owe lokaty?

Jest to rodzaj umowy, jaką klient zawiera z konkretnym bankiem. Umowa opiewa na podaną sumę, jaką wpłaca się na depozyt i zobowiązuje do niewypłacania jej w podanym w umowie okresie. Po jego wypełnieniu bank oddaje sumę razem z zarobionymi odsetkami. W momencie kiedy weźmie się środki z lokaty jeszcze zanim minie jej termin, bank nie nalicza odsetek, co sprawia, że ludzie zazwyczaj w miarę możliwości planują dotrzymywać warunków umowy. W sytuacji, jeśli wpłaca się dużą kwotę, większe jest też oprocentowanie lokat.

Na rynku oferuje się teraz wiele rodzajów lokat. Jedną z nich jest lokata terminowa, nadzwyczaj korzystny wybór dla tych osób, które zarządzają stosunkowo małą sumą. Lokatę tę zakłada się na określony termin i podjęcie środków przed jego zakończeniem skutkuje utraceniem odsetek. Lokata rentierska z kolei polega na wypłacaniu co miesiąc lub co trzy miesiące kwoty naliczonych odsetek na konto. Jest to komfortowe wyjście dla ludzi bez cierpliwości. Lokata progresywna pozwala na dokładanie określonych kwot do pieniędzy, które już są na lokacie. Im więcej pieniędzy się zbierze, tym większe będzie oprocentowanie. Lokata dynamiczna zakłada powiększanie się oprocentowania wraz z upływem okresu, na który była założona. Jej istotną zaletą jest to, że pieniądze możemy wyjąć w każdym momencie bez straty odsetek. Otrzymuje się odsetki, jakie zostały naliczone w czasie trwania lokaty.

Planując zdecydować się na naprawdę najlepszą lokatę dobrze jest porównać ranking lokat, który łatwo można znaleźć w sieci. To, co sprawia, że lokaty są tak powszechne są ich bardzo duże plusy: spore oprocentowanie oraz bezpieczeństwo oszczędności. Dzisiaj najlepsze lokaty są dosłownie oblegane. To znakomity sposób na oszczędzanie środków w dobie kryzysu. Warto jest z niego skorzystać, gdyż to bezpieczny zysk.

 

Wyświetleń: 207 | Dodał: ankakwit | Tagi: depozyty, oszczędności, oprocentowanie, banki w Polsce | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more