Główna » 2015 » Marzec » 16 » Czy konto oszczędnościowe jest bezpieczne?
3:28 PM
Czy konto oszczędnościowe jest bezpieczne?

Oszczędności czasami trudno jest zgromadzić. Szczególnie, gdy każdego miesiąca przytrafiają nam się nieplanowane wydatki i odłożenie nawet niewielkiej sumy jest ogromnym wyzwaniem. Jednak nie wolno się poddawać, ponieważ każdą kwotę można zainwestować, jeśli tylko zdecydujemy się na konta oszczędnościowe.

Konto oszczędnościowe bez ryzyka

Tego rodzaju konta nie wiążą się z ryzykiem utraty zainwestowanej gotówki. Wpłacone pieniądze pracują na siebie, a my każdego dnia możemy sprawdzać saldo rachunku. Lepiej jest jednak nie robić tego co dzień, tym bardziej, że kapitalizacja odsetek zazwyczaj odbywa się raz w miesiącu. Lepiej jest po prostu dokładać pieniądze do wpłaconego kapitału, aż urośnie do naprawdę pokaźnych rozmiarów. Im większy kapitał, tym lepsze efekty dla naszego budżetu, ponieważ odsetki mają się z czego gromadzić. Z żadnym ryzykiem nie wiążą się także wpłaty i wypłaty z konta, gdyż banki do tego rodzaju rachunków zazwyczaj nie wydają kart. Zabezpiecza to nasze środki, nie musimy bowiem obawiać się sytuacji, że karta będzie skradziona bądź przez przypadek ją zgubimy, co każdemu może się zdarzyć. Dlatego pamiętajmy, aby uważać na różnego rodzaju dokumenty, np. dowód osobisty czy kartę do rachunku bankowego, zwłaszcza gdy często podróżujemy środkami komunikacji miejskiej czy znajdujemy się w miejscach z większym skupiskiem osób.

Gdzie szukać ofert?

Jeśli zainteresowała cię oferta kont oszczędnościowych, najwięcej propozycji dostaniesz w Internecie. Nie będziesz musiał chodzić od jednego oddziału banku do drugiego, zbierając ulotki i dopytując o potrzebne ci szczegóły, tylko w spokoju rozważysz wszystkie dostępne opcje. Aby ułatwić swoje podjęcie decyzji, możesz sprawdzić ranking kont oszczędnościowych, który pokaże ci, jakie oferty są naprawdę godne uwagi. Nie podejmuj nieprzemyślanych decyzji, ponieważ – chociaż umowę zawsze można rozwiązać – to lepiej jest od razu dobrze ulokować zaoszczędzoną gotówkę i tylko cieszyć się zyskami, które z czasem się pojawią, aniżeli szukać kolejnych rozwiązań.

Wyświetleń: 222 | Dodał: ankakwit | Tagi: oszczędności, najlepsze oferty, porady, produkty bankowe | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more