Główna » 2015 » Październik » 13 » Czy lokaty długoterminowe to dobre rozwiązanie?
12:26 PM
Czy lokaty długoterminowe to dobre rozwiązanie?

Lokaty długoterminowe są jednymi z najbardziej pożądanych lokat bankowych wśród konsumentów, gdyż oferują im większe oprocentowanie, oraz możliwość większego zysku przez wielokrotność kapitalizacji odsetek co w zależności może nam dawać stały zysk przez cały okres trwania umowy lub może zwiększać progresywnie zysk z kapitalizacji.

Głównymi bardzo pożądanymi dla klientów banków cechami długoterminowej lokaty jest nie tyle oprocentowanie co krótkie okresy kapitalizacji (najczęściej 3 miesięczne), które sprawiają że nawet przy małym oprocentowaniu rzędu 1,5% można osiągnąć duży całościowy zysk z lokaty w dłuższym okresie czasu. Kolejną rzeczą na którą każdy potencjalny posiadacz lokaty powinien zwrócić uwagę jest oczywiście fakt gdzie pieniądze z oprocentowania zostają ulokowane po kapitalizacji i czy oprocentowaniu podlega tylko podstawa którą wpłaciliśmy na samym początku czy też odsetki naliczane w trakcie trwania lokaty. Potencjalnie najlepszą lokatą dla każdego jest z wysokim oprocentowaniem (na chwile obecną 5%) z nielimitowaną kwota początkową, krótkimi okresami kapitalizacji, oraz naliczania odsetek od kwoty bazowej powiększonej o wartość poprzedniej kapitalizacji.

Aby jak najlepiej podjąć decyzję odnośnie założenia lokaty w banku trzeba zorientować się w ofertach różnych banków, który oferuje korzystniejszą ofertę a żeby to zrobić można również skorzystać z zestawień ofert banków widniejących w internecie na stronie oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-pazdziernik-2015. Podstawową zasadą jaką należy się kierować podczas wyboru banku jest oczywiście ocenianie sytuacji chłodnym okiem i co za sobą idzie brakiem wizyt w bankach i rozmowami z konsultantami co może wywołać emocje mogące wpłynąć na naszą niekorzyść.

Długoterminowe lokaty można rozumieć poprzez czas od 18 miesięcy w górę co oczywiście może wiązać się z konsekwencjami takimi jak możliwe zmiany na rynku na naszą stratę takie jak duża stopa inflacyjna narzucona w okresie trwania umowy mogąca sprawić że inwestycja przestanie być rentowna. Jedną z ostatnich ważnych faktów dotyczących lokat jest również wysokość wkładu własnego który z naszej perspektywy musi być jak najwyższy, z kolei z perspektywy banku często są to małe kwoty maksymalnie do 10. 000 zł co automatycznie eliminuje nam duży zysk i stawia na straty mimo często dużych odsetek na poziomie 7%.

Wyświetleń: 174 | Dodał: ankakwit | Tagi: bankowość, bezpieczne inwestycje, najlepsze oferta, porównanie oprocentowania | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more