Główna » 2015 » Grudzień » 7 » Czy opłaca się kupić mieszkanie na kredyt?
2:08 PM
Czy opłaca się kupić mieszkanie na kredyt?

Z pewnością każdy młody człowiek, który zaczyna swoje nowe dojrzałe życia, czy to tworząc rodzinę albo także rozpoczynając karierę zawodową w nowym mieście, marzy o tym aby posiadać swoje tradycyjne cztery kąty. Niestety niewiele osób może sobie pozwolić na kupno mieszkania lub też domu wykorzystując własne pieniądze.

Z tej przyczyny, ogromna liczba ludzi decyduj się na wynajem jakiegoś lokum, co jednak nie bywa zbytnio korzystne na dłuższą metę. Lepiej w końcu przeznaczać te fundusze każdego miesiąca na swoje lokum, zamiast wzbogacać kogoś innego. Dobrze jest zatem zastanowić się nad staraniem się o kredyt hipoteczny, który z pewnością wesprze nas w realizacji naszego marzenia. Naturalnie sprawę postarania się o dostanie tego rodzaju kredytu należy dokładnie przeanalizować, biorąc pod uwagę nasze możliwości comiesięcznego spłacania kolejnych rat. Powinniśmy także zapoznać się z propozycjami kliku banków i wybrać najatrakcyjniejszą z dostępnych dla nas opcji.

Dobrze jest przede wszystkim zaznajomić się z zasadami zaciągnięcia kredytu takiego rodzaju. Obecnie jego zaciągnięcie stało się znacznie trudniejsze niż jeszcze parę lat temu. Właściwie wszystkie banki wymagają od potencjalnych klientów wypełnienia mnóstwa warunków nim choćby wezmą pod uwagę nasz wniosek. Jest to zapewne powiązane z tym, że kredyty hipoteczne przyznawane są na bardzo wysokie kwoty, a ich spłacanie trwa niejednokrotnie wiele lat. Z tejże przyczyny, bank czyni wszystko żeby odpowiednio zabezpieczyć się przed ewentualnym niespłacaniem tego rodzaju kredytu. Rzecz jasna jak możemy się domyślić z samej nazwy kredytu kluczowym zabezpieczeniem dla banku jest hipoteka naszego domu lub też mieszkania. Niezwykle ważne bywa jednak także to czy możemy wyłożyć jakiś wkład własny i oczywiście czy uzyskiwane przez nas dochody są wystarczająco wysokie oraz stabilne.

Kiedy szukamy możliwości otrzymania kredytu hipotecznego w różnych bankach, liczba dokumentów które są konieczne, nierzadko może nas zniechęcić. Nie należy się jednak poddawać, ponieważ czas poświęcony na dopełnienie formalności oraz załatwienie wymaganych zaświadczeń nie jest stracony. By już na wstępie zorientować się czy wypełniamy większość warunków postawionych przez konkretny bank, można skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.

Udzieli nam on odpowiedzi na wszelkie pytania jeśli chodzi o kredyt hipoteczny i powiązane z nim wymagania formalne. Musimy pamiętać jednakże o fakcie, iż sposób w jaki wyliczana jest nasza zdolność kredytowa może być różny w różnych bankach. Z tej przyczyny, gdy usłyszymy odpowiedź odmowną w jednej instytucji finansowej w każdym momencie możemy postarać się o kredyt hipoteczny w innym banku. Istnieje bowiem szansa, że inne warunki pozwolą Ci się zakwalifikować jako potencjalny kredytobiorca.

Wyświetleń: 145 | Dodał: ankakwit | Tagi: mieszkanie, porady, kredyt, produkty bankowe | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more