Główna » 2016 » Marzec » 8 » Czy opłaca się pożyczać pieniądze z banku?
1:49 PM
Czy opłaca się pożyczać pieniądze z banku?

W dzisiejszych czasach każdy może marudzić na brak potrzebnej ilości pieniędzy w swoim portfelu. Wydatki niestety nigdy się nie skończą, jednakże oszczędności niestety tak. Większość ludzi prędzej lub później musi więc stanąć przed zagadnieniem dotyczącym wzięcia kredytu w banku na jakiś ważniejszy cel.

W większości okoliczności będzie to przykładowo zakup mieszkania, albo też auta. W takich okolicznościach kredyt gotówkowy zdaje się najlepszym pomysłem na uzyskanie brakującej gotówki, którą będzie można spożytkować na wybrany cel. Okazuje się jednak, że niekoniecznie zaciągnięcie pożyczki w banku jest takie proste, jak to się mogło na początku wydawać.

Przede wszystkim wchodząc do banku należy pamiętać, iż nie zawsze dostanie się dokładnie taką sumę, którą potrzebujemy. Bank musi bowiem ustalić wydolność finansową kredytobiorcy i na tej zasadzie może wyznaczyć maksymalną kwotę zapożyczenia. Oprócz tego kredyty gotówkowe są także zależne od wysokości pozyskiwanych zarobków. Teoretycznie rzecz ujmując, im większe wypłaty, tym na pokaźniejszą kwotę zadłużenia można liczyć. Niemniej w większości sytuacji osoby udające się po pożyczkę bankową nie mają zbytnio sporych zarobków, dlatego bank może im zaoferować mniejsze sumy, ale za to z wydłużonym okresem zapłaty.

Z jednej strony jest to korzystne wyjście, ponieważ pożyczkobiorca wychodzi z brakującymi pieniędzmi z banku, z drugiej niestety suma odsetek będzie znacznie wyższa, co też od razu przekłada się na większe koszta pożyczki. Przed podjęciem któregokolwiek kredytu dobrze także pamiętać o tym, iż trzeba przedtem solidnie przemyśleć wszelkie szczegóły oferty.

Tylko takie działanie będzie właściwą metodą na pozyskanie dla siebie rzeczywiście dobrego kredytu, na dogodnych warunkach. Prócz tego przemyśleć wypada również takie zagadnienia jak to, w jakiego rodzaju ratach mamy zamiar spłacać zapożyczenie. Dostępne są bowiem raty równe albo malejące. Najczęściej kredytobiorcy decydują się na raty równe, bowiem stała wysokość miesięcznej raty pozwala na prostsze spłacanie. Niestety niekoniecznie przekłada się to na niższe koszta pożyczki, dlatego zaleca się, aby dokładnie przeanalizować obydwa warianty rat na spotkaniu z doradcą finansowym.

Wyświetleń: 161 | Dodał: ankakwit | Tagi: pożyczanie gotówki, finanse, pieniądze, bankowość | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more