Główna » 2015 » Kwiecień » 1 » Czy warto korzystać z karty kredytowej?
3:47 PM
Czy warto korzystać z karty kredytowej?

Karta kredytowa to zwykły kawałek plastiku. To też wartościowy kawałek plastiku - wirtualne pieniądze, które zawsze są pod ręką i w pełnej gotowości, by je wydać szybko i bezboleśnie. O ile jednak wydawanie pieniędzy jest łatwe i przyjemne, o tyle ich spłata już nie. Zwłaszcza, że korzystanie z karty kredytowej to korzystanie z jednego z najdroższych kredytów. Czy zatem karta kredytowa jest dobrym środkiem płatniczym?

Karta kredytowa jak każdy inny kredyt czy pożyczka to rozwiązanie, z którego można korzystać wygodnie i bardzo bezpiecznie. Należy jednak przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim kłania się nam zdrowy rozsądek, który pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek. Ważna jest umiejętność zachowania kontroli nad wydatkami i nie poddawanie się jednorazowemu szaleństwu zakupowemu. Podczas zakupów zawsze należy więc kalkulować koszty, tak, by nie wydać zbyt wiele.

Poza tym ważne jest pilnowanie okresów spłaty karty kredytowej. Karta kredytowa ma gwarantowane bezodsetkowe okresy spłaty zaciągniętej pożyczki. Jeśli w tym czasie spłacimy wydaną sumę, nasze zakupy wyniosą tyle, ile wydaliśmy na nie pieniędzy z karty kredytowej. Przekroczenie tego okresu oznacza oprocentowanie zaciągniętej pożyczki. I jest to jedna z droższych form kredytowania.

Aby karta kredytowa nie stanowiła problemu w domowym budżecie, warto korzystać z niej rozsądnie i spłacać zadłużenie regularnie w okresie, kiedy nie są naliczane odsetki. Taki sposób korzystania z karty kredytowej pozwoli nam cieszyć się posiadaniem gotówki, nawet, gdy na naszym koncie nie ma odpowiednich środków finansowych.

Wyświetleń: 185 | Dodał: ankakwit | Tagi: bankowość, najlepsze usługi finansowe, oferty banków, produkty bankowe | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more