Główna » 2016 » Styczeń » 7 » Czym kuszą kredyty hipoteczne?
3:02 PM
Czym kuszą kredyty hipoteczne?

Któż nie marzy o własnym pięknym mieszkaniu lub domu? Własnej, prywatne oazie spokoju, gdzie będzie Panem i gdzie nikt nie będzie o niczym bardziej decydował niż on sam? Obecnie społeczeństwo – głównie młode pokolenie dąży do wolności i niezależności.

Ludzie Ci w większości pragną zaraz po szkole podjąć pracę i wyprowadzić się z domu – i nie ma to najmniejszego związku ze stosunkami rodzinnymi, które mogą być bliskie doskonałości. W tej erze kwitną banki oferujące wszelkiego rodzaju kredyty, obiecujące spełnienie wszelkich marzeń za cenę niewielkiej miesięcznej raty. Żniwa zbierają wszelkiej maści instytucje finansowe, które zarabiają paradoksalnie na coraz większych potrzebach coraz bardziej wymakającego i konsumenckiego społeczeństwa. Jaką ofertę wybrać, żeby spełnić te marzenie a nie czuć się oszukanym?

Czym kuszą kredyty hipoteczne?

Ponieważ z roku na rok coraz trudniej o kredyty hipoteczne 2016, rosną bowiem wymagania wobec klientów, banki coraz częściej stosują rozmaite, wyszukane sztuczki, aby zachęcić potencjalnego kredytobiorcę do wybrania danej właśnie oferty. Obecnie, aby wziąć kredyt na mieszkanie niezbędny jest wkład własny, który z roku na rok rośnie, dlatego w zamian za to banki zaczynają oferować swoim klientom np. czasowe obniżenie marży – stan taki może trwać od kilku miesięcy do kilku lat a zależy to w głównej mierze od kwoty kredytu i okresu kredytowania.

Poza obniżoną marżą banki oferują wiele innych możliwości – należy pamiętać, iż nie są to oferty bezinteresowne i nie mają na celu tylko pozyskanie klienta na kredyt hipoteczny. Tak więc za obniżoną marżą może iść konieczność utworzenia dodatkowego konta oszczędnościowego w danym banku lub też przeniesienie swoich stałych dochodów na konto w danej właśnie instytucji. Często bowiem, aby otrzymać od banku indywidualną, korzystniejsza ofertę trzeba będzie skorzystać z innych produktów danej instytucji, np. wykupić dodatkowe ubezpieczenie, zainwestować pieniądze, skorzystać z oferty karty kredytowej bądź chociażby otworzyć dodatkowe konta – najlepiej oszczędnościowe.

Jak widać banki za wszelką cenę pragną pozyskać klienta, zależy im jednak na jak największych zyskach, dlatego oferty często są ze sobą powiązane a w efekcie i tak wszystkie umowy finansowe z bankami okażą się najbardziej korzystne dla nich samych.

Wyświetleń: 169 | Dodał: ankakwit | Tagi: hipoteka, produkty kredytowe, mieszkanie, oferty banków | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more