Główna » 2016 » Lipiec » 1 » Ewolucja w bankowości, czyli czego oczekujemy od kont osobistych
12:03 PM
Ewolucja w bankowości, czyli czego oczekujemy od kont osobistych

Konto bankowe to dziś nieodłączny element finansowej egzystencji i wydatkowania. W natłoku zleceń, płatności i możliwości jakie dają nam konta osobiste trudno wyobrazić sobie sytuację sprzed jeszcze kilkunastu lat. Kiedy wielu (jak nie większość) Polaków wykonywała swoje płatności gotówkowo, a pieniądze trzymała w domu, czyli w „skarpecie”.

Czytaj rankingi, ale wybieraj rozsądnie

Wkroczenie bankowości w świat Internetu plus możliwości płatnicze w każdych niemal warunkach, a do tego opłaty za prowadzenie rachunku bliskie zeru złotych. Tak w skrócie prezentowałyby się wytyczne jakie charakteryzują najlepsze konta bankowe. Czy takie jednak istnieją? Cokolwiek powie nam ranking kont bankowych warto zdać sobie sprawę, że sytuacja w której bank posiada relatywnie najlepsze warunki do otwarcia konta nie trwa wiecznie. Rankingi atrakcyjności kont bankowych prowadzone są - tak samo jak w przypadku opcji z oszczędzaniem środków - co miesiąc. Wystarczą zmiany w opłatach taryfowych, dodanie lub zdjęcie wymogów przy prowadzeniu rachunku i konto bankowe zmienia swoją pozycję w rankingu kont - oszczednoscionline.pl/konta-osobiste. Z drugiej strony takie zestawienia wykonują ekonomiści i specjaliści w branży, stąd też ich „wyniki” warto wziąć pod uwagę przy otwieraniu konta osobistego lub zmianie banku.

Jak jest dzisiaj

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez transakcji mobilnych. Czyli takich wykonywanych smart fonami i telefonami. Klienci oczekują, że za taką możliwość nie będą płacić lub będzie to kwota niewielka. W natłoku przelewów i wyzwań opcja mobilnej bankowości w sposób znaczący usprawnia wydatkowanie. Przy posiadaniu kart debetowych interesuje nas zwykle opcja cashback, czyli wypłata gotówki przy jednoczesnym płaceniu, np. za zakupy. Z takiego faktu korzystają głównie mieszkańcy mniejszych miejscowości, gdzie dostęp do bankomatów jest bardziej ograniczony niż w większych miastach. Czy ktoś jeszcze przed piętnastoma laty wyobrażał sobie internetową bankowość, potwierdzenia przelewów wiadomością w telefonie, a płaceniu systemem Pay Pall nie wspominając?

Wyświetleń: 150 | Dodał: ankakwit | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more