Główna » 2015 » Październik » 13 » Finanse – jak nad nimi zapanować i nie zwariować?
1:11 PM
Finanse – jak nad nimi zapanować i nie zwariować?

Każdy z nas stara się jak najbardziej panować nad swoimi finansami. Troszczymy się, by dostosować swoje wydatki do zarobków, tak, aby móc zaspokoić wszelkie potrzeby całej rodziny. Często robimy w tym celu zapiski, kosztorysy, chcemy mieć wszystko pod kontrolą. Bywa jednak czasem, że sytuacja nam się spod niej wymyka. Nie wszystko w życiu da się przewidzieć. Czasem szwankuje zdrowie, czasem jakiś sprzęt domowy (czy samochód), a czasem zwyczajnie wypadki przyjmują nieprzewidziany obrót. Wówczas dobrym rozwiązaniem i sposobem, by wyjść na prostą jest kredyt gotówkowy.

Ale czy na pewno?

Często mamy jednak opory, by wziąć tani kredyt gotówkowy. Obawiamy się popaść w zadłuzenie. Martwimy, że skoro już raz życie nas zaskoczyło, to może również kolejny – i nie będziemy w stanie zaciągniętej pożyczki spłacić. I co wtedy? Jesteśmy zdania, że najlepiej mieć możliwość wszystkie potrzeby sfinansować sobie z własnych środków, bez konieczności zapożyczania się. Niekiedy jednak kredyt gotówkowy staje się niezbędny, nie da się go uniknąć.

Grunt to rozeznanie

W takim wypadku dobrze jest postarać się, by był on jak najbardziej bezbolesny. A w jaki sposób to zrobić? Poprzez odpowiednie wybranie kredytu. W miarę możliwości nie spieszmy się z tym. Ofert na rynku jest naprawdę wiele, mamy w czym wybierać. Zorientujmy się więc i znajdźmy ten najtańszy kredyt gotówkowy. Na co powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę? Po pierwsze – na oprocentowanie. To od niego zależy, o ile wzrośnie konieczna do spłaty kwota. Po drugie – realistycznie ustalmy też optymalny dla nas czas spłaty. Oczywistym jest, że chcielibyśmy nasz kredyt gotówkowy spłacić jak najszybciej i, potocznie mówiąc, mieć go z głowy. Jednak będzie się to wiązało z wyższą comiesięczną ratą. Zastanówmy się – czy na pewno jej podołamy? Weźmy pod uwae okoliczności, jakie w tym czasie mogą pojawić się w naszym życiu. Postarajmy się, by kredyt gotówkowy nie był dla nas większym ciężarem i źródłem większego stresu niż to konieczne. I ostatnie – w dokonaniu ostatecznej decyzji nieocenioną pomocą będzie dla nas ranking kredytów gotówkowych.

Wyświetleń: 186 | Dodał: ankakwit | Tagi: RRSO, gotówka, produkty kredytowe, tanie oferty | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more