Główna » 2015 » Kwiecień » 22 » Fundusze inwestycyjne czy lokaty bankowe - co wybrać?
12:38 PM
Fundusze inwestycyjne czy lokaty bankowe - co wybrać?

Jeżeli mamy dziś jakieś środki na koncie bankowym, z których właściwie nie korzystamy, warto jest, by pomyśleć o jakiejś inwestycji, bo po co je tutaj przetrzymywać skoro możemy na nich zarobić. Dziś możliwości inwestycyjnych na rynku jest naprawdę bardzo wiele, ale niestety nie każdy z nas ma nosa do takich inwestycji i na ogół kończą się one totalną porażką, co jest oczywiście równoznaczne z utratą wszystkich środków pieniężnych.

Dlatego też na tej płaszczyźnie musimy być bardzo ostrożni i jeżeli nie mamy określonej wiedzy o inwestycjach, to lepiej inwestowanie naszych pieniędzy powierzyć specjalistom. Będzie tak, jeżeli postawimy na fundusze inwestycyjne, które pozwalają nam zarobić na ogół około kilkadziesiąt procent zainwestowanej kwoty. Na pewno jest to bardzo wiele, ale opamiętajmy, że nawet jeśli naszym kapitałem zarządzają wybitni specjaliści z tego zakresu, to nie mamy żadnej pewności, że nie przegrają oni naszych pieniędzy, bo sytuacja na rynku, zwłaszcza dziś jest bardzo dynamiczna i nie łatwo jest określić wszelkie zmiany. Alternatywą jest tutaj lokata bankowa, która jednak nie jest polecana ryzykantom, bo tutaj żadnego ryzyka nie podejmujemy.

Najbezpieczniejsza inwestycja na rynku - lokata

Lokaty możemy porównać to bezpiecznych inwestycji, bo tutaj naszym środkom w zasadzie nic nie grozi i niemal na pewno po okresie zapadalności zostaną nam one wypłacone wraz z odsetkami. Oczywiście, że znajdą się tutaj tacy, którzy powiedzą, że bank w każdej chwili może upaść, ale takie ryzyko nie ma się ni jak do tego, które czyha na nas przy innych produktach bankowych.

Dlatego też według portalu oszczednoscionline.pl, jeśli zależy ci choćby na minimalnym zysku, a nie chcesz przy tym szczególnie ryzykować, to postaw właśnie na lokaty bankowe. Z pewnością warto jest im przyjrzeć się bliżej, gdyż nic lepszego pod względem bezpieczeństwa na rynku akurat nie znajdziemy. To, że zarobki nie są tutaj najwyższe, są już natomiast zupełnie inną kwestią. Zdecyduj, co jest dla ciebie ważniejsze — bezpieczeństwo czy też zysk.

Wyświetleń: 221 | Dodał: ankakwit | Tagi: najlepsze depozyty, finanse domowe, ranking ofert, porównanie oprocentowania | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more