Główna » 2015 » Czerwiec » 4 » Gdzie się kryje najlepsza lokata?
3:10 PM
Gdzie się kryje najlepsza lokata?

Lokaty bankowe  to coraz popularniejszy wybór na sposób oszczędzania wśród Polaków. Odkładanie pieniędzy jest u naszych rodaków coraz bardziej przemyślanie, metodyczne i rozsądne. To bardzo dobrze. Lokata jest świetnym wyborem, pozwala kontrolować swoje wydatki, nie marnować pieniędzy, nie przeznaczać ich na zbędne przedmioty lecz oszczędzać na bardziej długoterminowe cele.

Szukajmy dobrych, unikajmy słabych

Istnieją rozmaite lokaty bankowe. Niektóre są bardziej godne naszej uwagi, inne natomiast mniej. Te najlepsze lokaty bankowe nie potrzebują reklamy, klienci sami nie na trafiają. Natomiast gorsze – tych lepiej unikać. Jak jednak odróżnić jedne od drugich? Jak nie trafić na słabą lokatę i nie przekonać się o tym zbyt późno? Jak znaleźć prawdziwą perełkę. To nie jest takie łatwe. Ale przy odpowiednim podejściu – możliwe. Wystarczy postarać się choć trochę zorientować w branży bankowej, przeglądać strony internetowe o tej tematyce, spojrzeć na najnowszy ranking lokat bankowych z czerwca 2015 na konta-oszczednosciowe.blogspot.com czy też na przykład posłuchać odpowiednich audycji.

Warto wiedzieć, co jest istotne przy wyborze lokaty. To przede wszystkim oprocentowanie. Od niego zależy, jakie odsetki zostaną doliczone już przy odbiorze naszych oszczędności z banku. Oprocentowanie lokat bywa bardzo rozmaite. Niektóre mają je naprawdę atrakcyjne, inne natomiast o wiele słabsze. Jest to zależne między innymi od czasu trwania lokaty. Te dłuższe są o wiele lepiej oprocentowane, natomiast krótsze – niestety słabiej. Dlatego w miarę możliwości lepiej wybierać lokaty trwające rok czy dwa niż te kilkumiesięczne. Powinna być to jednak indywidualna i przemyślana decyzja. W końcu lepiej zdecydować się na krótszą lokatę niż potem być zmuszonym do zerwania dłuższej i narazić się na utratę odsetek.

Dlatego, wybierając lokatę, warto kierować się rozmaitymi przesłankami, a przede wszystkim dobrać ją do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nasze osobiste porównanie lokat to ważna sprawa. Ale dobrze jest też posłuchać zdania innych osób – zarówno przyjaciół, jak i specjalistów. Kto wie, może on wiedzą, gdzie kryje się ta najlepsza lokata.

Wyświetleń: 216 | Dodał: ankakwit | Tagi: ranking ofert, polskie banki, porady, produkty bankowe | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more