Główna » 2015 » Maj » 11 » Gdzie ulokować nadwyżkę finansową?
1:16 PM
Gdzie ulokować nadwyżkę finansową?

Otrzymanie niespodziewanych pieniędzy to zawsze bardzo miła sytuacja. Nagła premia, spadek od zapomnianej cioci z Ameryki, wygrana w totolotka – któż nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji? Jednak gdy już minie pierwszy entuzjazm, trzeba zdecydować, co z tymi pieniędzmi zrobić. Warto by zaczęły na siebie pracować, tak by było ich coraz więcej i więcej. Dlatego polecam konta oszczędnościowe. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że to lepszy sposób na schowanie środków niż chowanie ich w skarpecie.

Zwróć uwagę na…

Na koncie bankowym nasze oszczędności są bezpieczne, nie grożą im zgubienie ani włamywacze. W dodatku na koncie oszczędnościowym pieniędzy jest z upływem czasu coraz więcej i więcej. Jeśli suma będzie spora, a my cierpliwi na odsetkach można naprawdę sporo zyskać. Twórcy rankingów kont oszczędnościowych polecają przede wszystkim takie konta, dzięki którym możemy zyskać jak najwięcej. Warto zwrócić uwagę jakie jest oprocentowanie kont oszczędnościowych maj 2015 oraz na to, jak często naliczony zysk jest dołączany do zebranej już na koncie oszczędnościowym sumy. Jest to ważne, ponieważ wtedy kolejny procent jest już naliczany od wyższej kwoty.

Należy też zwrócić uwagę na koszty prowadzenia konta oszczędnościowego. Jeśli będą one zbyt duże, może się okazać, że mimo sporego procentu posiadanie danego konta zupełnie nie będzie nam się opłacać. Dlatego warto wnikliwie sprawdzić i przeanalizować wszystkie oferty oraz, gdy już podejmiemy decyzję, dokładnie przeczytać umowę, a zwłaszcza jej elementy, które zostały zapisane drobnym druczkiem. W ten sposób upewnimy się, że z założeniem naszego konta oszczędnościowego nie wiążą się żadne niebezpieczne kruczki prawne.

Cechy najlepszego konta

Najlepsze konto oszczędnościowe to oczywiście takie, które łączy w sobie te wszystkie elementy – pozwala nam zarobić, a jednocześnie samo w sobie jest tanie (najlepiej darmowe), a przy tym niezbyt skomplikowane w obsłudze. Konta oszczędnościowe tym się różnią od zwykłych, że nie można z nich zbyt często wypłacać pieniędzy – jest to obwarowane opłatami. Sam zdecyduj, czy to dla Ciebie dobrze czy źle.

Wyświetleń: 257 | Dodał: ankakwit | Tagi: oszczędzanie, rachunek w banku, polskie banki, poradnik, konta | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more