Główna » 2016 » Styczeń » 7 » Kiedy założyć lokatę bankową?
3:08 PM
Kiedy założyć lokatę bankową?

Oszczędzanie stało się modne. Wbrew wielu fatalistycznym głosom sytuacja finansowa Polaków ulega stałemu polepszeniu co widać po rosnące z roku na roku kwocie oszczędności trzymanych na lokatach bankowych. To właśnie bezpiecznie i gwarantujące, choćby na niskim poziomie, zysk depozyty terminowe są wyjątkowo atrakcyjnym kąskiem dla drobnych ciułaczy oraz tych, którzy mając nieco większy kapitał szukają bezpiecznego miejsca na jego ulokowanie.

Z czym do lokaty?

Z reguły każda lokata bankowa posiada ograniczenie w postaci dolnego i górnego progu kwoty, jaka może być w jej ramach zdeponowana. Tym samym już na starcie wiadomo, że nie każdy produkt oszczędnościowy może być przeznaczony dla każdego oszczędzającego. Z reguły jednak większość banków tak ustawia swoje progi, by zgromadzić, jak najwięcej klientów tym samym stwarza ofertę, która może być wykorzystana przez nawet drobnego ciułacza. Rzecz jasna są banki, które będą oferowały swoje lokaty wyłączenie bogatszym klientom, jednak by dostać się do tej ligi trzeba najpierw umiejętnie wykorzystywać te depozyty, którą jest przeznaczone dla wszystkich.

Co do zasady większość ofert lokat terminowych, które pojawiły się w roku 2015 zakładała prób minimalnej wpłaty od 1000zł. Zdarzały się jednak takie produkty bankowe, które można było wykorzystać posiadając nawet 500zł kapitału. Można zatem przyjąć, że realna oszczędzanie, czyli sytuacja w której pieniądze zaczynają pracować same na siebie to moment, w którym posiadany kapitał może zostać ulokowany na depozycie bankowym. Tym samym posiadając nawet 500zł możemy stać się osobami, których pieniądza stają się elementem tak zwanego efektu kuli śniegowej.

Dlaczego lokata?

Bankowe lokaty terminowe pomimo stosunkowo niskiego oprocentowania stanowią najlepszą formę oszczędzania dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na ryzyko inwestycyjne. Innymi słowy posiadając kilkaset złotych oszczędności nie jest wskazane ryzykowanie utraty kapitału poprzez inwestowanie go w produkty, który choć mogą przynieść zyski wyższe niż lokata to nie gwarantują zwrotu całości kapitału, nie mówiąc już o gwarancjach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Lokaty ranking styczeń 2016 pozwala na wybranie takiej, które przy zachowanie stu procentowanej pewności osiągniętego zyski i jednoczesnej gwarancji zwrotu kapitału dadzą szansę na stopniowe ale skuteczne pomnażanie nawet niewielkiego kapitału.

Wyświetleń: 171 | Dodał: ankakwit | Tagi: oszczędności, produkty finansowe, zyski z lokat, oprocentowanie | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more