Główna » 2015 » Lipiec » 2 » Kredyt gotówkowy na dowolny cel
4:08 PM
Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Kredyt gotówkowy jest pewnego rodzaju zobowiązaniem. Zobowiązanie to powstaje poprzez podpisanie umowy pomiędzy bankiem a klientem. Klient dostając pieniądze od banku w formie tak zwanego kredytu gotówkowego zobowiązuje się do zachowania warunków udzielenia kredytu zawartych w umowie. Przede wszystkim klient zobowiązany jest do terminowego spłacania w systemie ratalnym swojego zobowiązanie wobec banku. Kwota i termin spłat wykazane są zawsze w umowie i tego należy się trzymać.

Trzy podstawowe typy kredytu gotówkowego na dowolny cel

Na polskim rynku można spotkać produkty bankowe nazywane kredytem gotówkowym na dowolny cel. Kredyt taki dzieli się na trzy główne rodzaje: kredyt gotówkowy, kredyt na rachunku bieżącym, kartę kredytową.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy online udzielany przez bank jest wypłacany bezpośrednio na rachunek osobisty kredytobiorcy, lub jako gotówka odbierana w kasie banku. Można go przeznaczyć na dowolny cel. Banki często stosują do takich kredytów zabezpieczenia. Zabezpieczeniem może być weksel, poręczyciel lub ubezpieczenie. Kredyt gotówkowy to produkt bankowy krótkoterminowy. Czas kredytowania w tym przypadku to od trzech miesięcy do dziesięciu lat.

Kredyt na rachunku bieżącym

Każdy klient banku posiadający rachunek osobisty może starać się o przyznanie tego typu kredytu. Kredyt ten jest formą linii kredytowej. Najczęstszym i najważniejszym wymogiem, co do takiego kredytu jest historia konta oszczędnościowego. Jest to głównym kryterium oceny naszej zdolności kredytowej wobec banku. Aby dostać pozytywna decyzję dotycząca tego właśnie rodzaju kredytu trzeba posiadać konto osobiste powyżej roku, na które systematycznie wpływają pieniądze. W tego typu kredycie można otrzymać nawet pięciokrotność wpływów na konto. Każdy kredyt raz przyznany jest kredytem odnawialnym. Jeżeli chodzi o odsetki są one naliczane przez bank, ale tylko od kwoty kredytu wykorzystanej w danym miesiącu.

Karta kredytowa

Kolejnym rodzajem kredytu gotówkowego na dowolny cel jest karta kredytowa. Zazwyczaj jest ona jedna z opcji dodanych do prowadzenia konta. Z tego typu kredytu klient może korzystać w dowolnym momencie. Oczywiście każda karta kredytowa posiada swój limit. Nie jest to studnia bez dna. Kredyt taki może być kredytem bezpłatnym. Wystarczy tylko, że kredytobiorca spłaci swoje zadłużenie powstałe na karcie w okresie bez odsetkowym. Kosztem takiego kredytu może być pobierana przez banki prowizja od takich kredytów oraz roczna opłata za korzystanie z karty kredytowej.

Wyświetleń: 246 | Dodał: ankakwit | Tagi: najlepsze oferty, gotówka, informacje finansowe, karta kredytowa, produkty bankowe | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more