Główna » 2015 » Kwiecień » 22 » Kredyt hipoteczny w walucie krajowej czy też nie?
12:32 PM
Kredyt hipoteczny w walucie krajowej czy też nie?

W dzisiejszych czasach na kredyt hipoteczny decydować się musi niemal każdy z nas, kto chce postawić swój własny dom, czy też kupić mieszkanie i oczywiście nie podlega to żadnym wątpliwościom, bo oczywiste jest to, że zarobki większości z nas nie pozwalają nam na tak duże oszczędność. Jeżeli w związku z tym także i z tobą jest podobnie, na pewno musisz rozważyć taką opcję.

Nie będzie to łatwe, bo oczywiste jest w tym miejscu to, że dziś rodzajów takich kredytów jest naprawdę sporo. Dziś zajmiemy się sprawą waluty, w jakiej chcemy pobrać taki kredyt mieszkaniowy. Czy lepiej postawić na walutę krajową, czy też może przewalcować złotówki, na jakąś inną i właśnie w niej pobierać takie kredyty mieszkaniowe?

Kredyt mieszkaniowy

Oczywiste jest w tym miejscu to, że niemal każdy z nas kredyt mieszkaniowy bierze w rodzimej walucie, a więc złotówkach, co rzecz jasna nie dziwi nikogo z nas. Jest to bardzo bezpieczna opcja, bo nie ważne są ruchy naszego polskiego złotego, a raty i tak będą na równym poziomie. Takim, który został wcześniej ustalony. Jak się sprawa przedstawia w kredycie walutowym?

Kredyty hipoteczny w obcej walucie

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się, jeżeli decydujemy się na kredyt w obcej walucie. Tutaj wszystko jest zupełnie inne i zależy tutaj od kursu złotego. Najważniejsze jest w tym miejscu to, że na takim kredycie możemy i tak zarobić, jak i stracić. Oczywiście na rękę dla samego klienta będzie wzrost kursu złotego w porównaniu z innymi walutami.

Wówczas kredyty hipoteczne będą tańsze. Inaczej jest, jeśli zloty traci na wartości. Wówczas za takie kredyty mieszkaniowe będziemy musieli zapłacić znacznie więcej, niż początkowo przypuszczaliśmy - co pokazuje ranking kredytów hipotecznych 2015. Pamiętajmy także o tym, że taki kredyt hipoteczny zaciągany jest na okres kilkudziesięciu lat, a więc wszelkie kursy walut są tutaj jak najbardziej normalne. Jest to w związku z tym dość ryzykowana opcja, która ma jednak także swoje plusy. Wiele zależy od poziomu polskiej złotówki.

Wyświetleń: 229 | Dodał: ankakwit | Tagi: ranking ofert, produkty kredytowe, hipoteka, porady finansowe, mieszkanie | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more