Główna » 2015 » Czerwiec » 4 » Lokata we własnym banku – czy to dobry pomysł?
3:12 PM
Lokata we własnym banku – czy to dobry pomysł?

Podjęliśmy decyzję o założeniu lokaty – słusznie. Teraz musimy tylko zdecydować, jaka to będzie lokata i której placówce bankowej zaufamy. Tutaj każdy ma inne preferencje. Jedni zaciekle wyczekują na każdy najnowszy ranking lokat, inni, chcąc zaoszczędzić czas, wybierają losowo, jeszcze inni radzą się znajomych czy rodziny i, bezgranicznie im ufając, wybierają te same lokaty co oni. Spore jest grono również tych, którzy zakładają lokatę w tym samym banku, w którym mają już swoje konto osobiste. Czy to jednak dobra decyzja? Jak każda – ma ona zarówno swoje wady, jak i zalety.

Plusy

Do zalet należy na pewno to, że wiemy czego się spodziewać – zarówno po lokacie, jak i po obsługującej ja instytucji. Znamy wszystkie struktury, wymagania, sposoby załatwiania rozmaitych spraw. W takim przypadku samo założenie lokaty nie jest żadnym wyzwaniem, dobrze wiemy, jak się za to zabrać.

Kolejną zaletą jest to, że najlepsze lokaty bankowe z czerwca 2015 na oszczednoscionline.pl założone w instytucji, której klientem już jesteśmy, mogą być całkiem korzystne. Banki doceniają zazwyczaj osoby, które są im wierne i je w szczególny sposób nagradzają, chcąc nakłonić do decydowania się na kolejne i kolejne usługi. Możemy więc liczyć na rozmaite benefity, do których należy na przykład wyższe oprocentowanie lokat. Poza tym same formalności będą trwały krócej, być może uda nam się nawet ukończyć cały proces zakładania lokaty, nie wychodząc ani razu w tym celu z domu. W przypadku obcego banku byłoby to raczej niemożliwe, musielibyśmy osobiście udać się do placówki. A tak po prostu przelejemy pieniądze z naszego konta osobistego czy też firmowego na nową lokatę.

I minusy

Nie da się jednak ukryć, że decyzja o takiej lokacie to pewien rodzaj lenistwa. Istnieją przecież również bardzo dobre, a nawet najlepsze lokaty w innych bankach. W związku z tym korzystne oferty mogą nam przejść przed nosem. A niektóre z nich z pewnością mogłyby być bardzo opłacalne, nawet bardziej niż lokata w naszym rodzimym banku. Decyzja więc należy do Ciebie.

Wyświetleń: 222 | Dodał: ankakwit | Tagi: oprocentowanie lokat, najlepsza oferta, informacje, banki | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more