Główna » 2015 » Sierpień » 9 » Lokata – zabezpieczenie na czas emerytury
2:28 PM
Lokata – zabezpieczenie na czas emerytury

Ostatnio dla Polaków emerytura zamiast wyczekiwanym czasem spokoju jest okresem, o który czujemy duży niepokój, którego się obawiamy, o który martwimy. A to dlatego że nie jesteśmy pewni, jak będzie ona wyglądała pod względem finansowym.

Wszyscy odkładamy składki na stare lata, ale mimo to nie mamy pewności, czy gdy one nadejdą, państwo zapewni nam utrzymanie. Coraz więcej osób mówi o samodzielnym odkładaniu pieniędzy na te czasy, niektórzy już zakładają specjalne lokaty, na które wpłacają pieniądze, by móc z nich korzystać po zakończeniu aktywności zawodowej.

Czemu właśnie lokata?

Dlaczego, jeżeli chcemy zapewnić sobie spokojną starość, dobrym sposobem jest lokata? To nowoczesny i mający wiele zalet sposób na oszczędzanie. Dziś do lamusa przeszło już gromadzenie pieniędzy w bezpiecznym miejscu w domu, chowanie ich do skarpetki czy też za zegarem. Obecnie lepiej jest trzymać środki na rachunku bankowym, skąd przecież w razie nagłej potrzeby w każdej chwili możemy je zabrać. Co nam i naszym pieniądzom da lokata? Przede wszystkim bezpieczeństwo. Z lokaty nikt nam naszych pieniędzy nie ukradnie, natomiast gdybyśmy je trzymali po prostu w domu – mogłoby być różnie. Poza tym ważną kwestią jest oprocentowanie lokat, dzięki któremu otrzymujemy odsetki od trzymanej na lokacie kwoty. Im jest ona większa i lokata dłużej trwa – tym odsetki wyższe. Dlatego warto pamiętać przy wyborze lokaty, by zwrócić uwagę na oprocentowanie.

Nie zadowalajmy się byle czym!

Oczywiście, gdy wybieramy lokatę, każdy z nas chce, by była to jak najlepsza lokata. Zwłaszcza jeśli chodzi o oszczędzanie na tak ważny cel, jakim jest przecież emerytura. Taką najlepszą usługę trzeba jednak umieć znaleźć. Co nam w tym pomoże?

Z pewnością najnowszy ranking lokat publikowany na oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-sierpien-2015. Ale również samodzielnie przeprowadzone porównanie lokat może nam przecież wiele powiedzieć. Zestawmy ze sobą rozmaite czynniki, takie jak oprocentowanie lokat, czas ich trwania, kary, które nałoży na nas bank w przypadku przedwczesnego zerwania lokaty i inne. A potem zdecydujmy, które z nich są dla nas najważniejsze i na tej podstawie podejmijmy decyzję.

Wyświetleń: 185 | Dodał: ankakwit | Tagi: ranking lokat, internet, oszczędzanie, informacje finansowe, porady, sierpień 2015 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more