Główna » 2016 » Styczeń » 7 » Od czego uzależnić decyzję o zaciągnięciu kredytu?
2:48 PM
Od czego uzależnić decyzję o zaciągnięciu kredytu?

Niezwykle często zdarza się sytuacja, że jesteśmy zaskakiwani przez jakiegoś rodzaju niespodziewane wydatki. Nierzadko też po prostu nie jesteśmy w posiadaniu żadnych większych oszczędności, które bylibyśmy w stanie wydać na zakup nowego auta albo chociażby odnowienie mieszkania. W jakimkolwiek z takiego rodzaju przypadków jednakże mamy sposobność otrzymania kredytu, który dzisiaj jest proponowany przez wszystkie banki.

Mimo, że wiele ludzi ciągle nie obdarza takich instytucji finansowych zaufaniem to jednak bywa to nierzadko dobre rozwiązanie. Trzeba jedynie pamiętać by pożyczać takie kwoty pieniędzy, które będziemy w stanie spłacić. Nim zaczniemy starać się o kredyt trzeba obliczyć ile będziemy w stanie miesięcznie wydawać z budżetu domowego na spłatę raty kredytu. W ten sposób będziemy mogli uniknąć wszelkich niemiłych następstw nieoddawania długów.

Doskonałym rozwiązaniem może być zapewne kredyt gotówkowy, który jest dość łatwo uzyskać. Banki wszelkiego rodzaju bardzo szeroko reklamują swoje propozycje w tym zakresie, ponieważ wiedzą doskonale w jak dużym stopniu kredyty gotówkowe są dzisiaj popularne. Kwota, jaką dany bank zechce nam pożyczyć zależy głównie od naszej zdolności kredytowej. Ta natomiast jest rezultatem naszych dochodów netto oraz tego czy mamy jakieś odrębne obciążenia finansowe. Takiego rodzaju procedura obliczania naszej zdolności kredytowej zwykle jest bardzo łatwa i szybka. Również decyzja odnośnie przyznania nam kredytu gotówkowego jest wydawana w niedługim czasie od złożenia wniosku. Natomiast pieniądze zostają przelane na nasze konto niemalże od razu. W przypadku większości kredytów nie ma wymogu przedstawiania jakichkolwiek zabezpieczeń, oprócz oczywiście takich w których konieczne jest podżyrowanie kredytu przez osobę trzecią.

Jeżeli jedynie spełniamy ustalone warunki to możemy ubiegać się o kredyt gotówkowy na sumę pieniędzy od kilkuset złotych nawet do 80 tysięcy złotych. Dodatkową cechą charakterystyczną bywa to, że kredyty gotówkowe udzielane są na dość niedługie okresy czasu. Zwykle okres taki nie przekracza dwóch lat, chociaż trafiają się pożyczki na parę miesięcy albo kilka lat. Dodatkowo warto zaznaczyć, iż takiego typu kredyt można zaciągnąć na każdy cel. Naturalnie tak proste zdobycie funduszy i to często unikając przedstawiania jakichkolwiek zabezpieczeń, posiada jakieś minusy. W tym przypadku jest to z pewnością dość wysokie oprocentowanie kwoty udzielonego kredytu. W dużej części sytuacji bywa to nawet około 20 procent w ciągu roku. Wiele ludzi decyduje się jednakże na takiego typu wydatek dostrzegając w tym więcej plusów.

Wyświetleń: 150 | Dodał: ankakwit | Tagi: bankowość, produkty kredytowe, finanse | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more