Główna » 2015 » Lipiec » 2 » Wyższość lokaty nad kontem oszczędnościowym
4:12 PM
Wyższość lokaty nad kontem oszczędnościowym

Obecnie, możemy wyodrębnić dwa najpopularniejsze, oszczędnościowe produkty bankowe. Po pierwsze, jest to konto oszczędnościowe, którego podstawową cechą jest to, że możemy korzystać z ulokowanych środków, jednocześnie otrzymując odsetki od banku o odpowiedniej wysokości.

Po drugie, są to lokaty bankowe, charakteryzujące się tym, że nasze ulokowane środki są „zamrożone”. Nie możemy z nich korzystać przez czas trwania lokaty, chyba że zgodzimy się na anulowanie wszystkich wcześniej zgromadzonych odsetek. Jest to rozwiązanie szczególnie niekorzystne dla osób, które spodziewają się wysokich wydatków w najbliższej przyszłości.

Nie da się ukryć, że konto oszczędnościowe jest znacznie elastyczniejszym rozwiązaniem, które wiąże się z większą autonomią po stronie klienta banku. Z kolei lokata może pochwalić się wyższym oprocentowaniem mającym bezpośredni wpływ na wysokość naszych odsetek. Zatem, jeśli chcemy więcej zarobić, to powinniśmy zdecydować się na tradycyjną lokatę. Jej niewątpliwą zaletą jest również to, że nasze pieniądze są w 100% bezpieczne. Pamiętajmy, że współczesne banki oferują nieskończenie wiele ofert poświęconych temu produktowi. Wybór najrozsądniejszego rozwiązania nie jest prostym zadaniem, dlatego porównanie lokat lipiec 2015 jest niezwykle praktycznym narzędziem w tej sytuacji.

Czy warto oszczędzać?

Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na tego rodzaju pytanie. Nie da się ukryć, że pieniądze są szalenie ważne w życiu każdego człowieka. To właśnie od nich zależy wiele aspektów naszego życia. To one pozwalają na kupowanie jedzenia, ubrania czy mieszkania, a także możemy dzięki nim realizować swoje plany oraz marzenia.

Gromadzenie wolnych środków finansowych daje nam zabezpieczenie na przyszłość, a więc także swego rodzaju spokój ducha. Znaleziona na rynku usług bankowych najlepsza lokata może być bardzo dobrym początkiem oszczędzania w naszym życiu. Rozsądne gospodarowanie swoimi pieniędzmi jest oznaką dorosłości oraz odpowiedzialności nie tylko za nas samych, ale także naszych najbliższych.

Wyświetleń: 231 | Dodał: ankakwit | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more