Główna » 2016 » Kwiecień » 26 » Zanim zaciągniesz kredyt hipoteczny
12:52 PM
Zanim zaciągniesz kredyt hipoteczny

Decyzja o podpisaniu umowy na kredyt mieszkaniowy należy do najważniejszych w naszym życiu, ponieważ oznacza zaciągniecie zobowiązania na co najmniej kilkanaście kolejnych lat. Dlatego też warto przygotowania do pożyczki rozpocząć już kilka miesięcy przed wizytą w banku.

Kredyty hipoteczne – co wpływa na ich koszt całkowity?

Przeglądając ranking kredytów mieszkaniowych największą uwagę zwracamy często na wysokość oprocentowania. I chociaż wartość ta należy do najważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność konkretnej oferty, pod uwagę trzeba wziąć również i inne kwestie. Jedną z nich jest prowizja naliczana przez bank. Niektóre instytucje proponują promocyjnie niską marżę, ale tego typu promocje trzeba dokładnie sprawdzać. Czasem niska prowizja wiąże się z koniecznością wykupienia dodatkowych produktów bankowych, których wartość przekracza narzucaną standardowo prowizję. Pod uwagę musimy też wziąć roczną rzeczywistą stopę oprocentowania, która będzie lepszym wskaźnikiem opłacalności oferty, niż np. wysokość comiesięcznej raty. Aby znaleźć najlepsze kredyty hipoteczne maj 2016 z pewnością trzeba poświęcić trochę czasu, ale poniesiony wysiłek zaowocuje niższym kosztem całkowitym pożyczki.

Kredyty mieszkaniowe – jak wynegocjować dobre warunki umowy

Jeśli złożymy wniosek o przyznanie kredytu, bank z pewnością sprawdzi naszą historię w Biurze Informacji Kredytowej. Każde zadłużenie i ewentualne opóźnienia w jego regulacji będą negatywnie wpływać na nasz wizerunek klienta rzetelnie wywiązującego się z umowy. Dlatego też warto pomyśleć o spłacie zadłużenia na karcie kredytowej czy limitu na koncie osobistym odpowiednio wcześniej. Po kilku miesiącach tego typu zobowiązania nie będą już widoczne w BIK, a czysta karta to większa szansa na wynegocjowanie bardziej atrakcyjnych warunków umowy kredytowej. Jako klient spłacający w terminie swoje zobowiązania możemy też liczyć na większą kwotę pożyczki przyznanej przez bank. Dlatego planując zaciągnięcie kredytu hipotecznego warto pamiętać o odpowiednim się do niego przygotowaniu.

Wyświetleń: 150 | Dodał: ankakwit | Tagi: hipoteka, produkty kredytowe, informacje finansowe, porady | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more