Główna » 2016 » Kwiecień » 26 » Lokata terminowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?
12:55 PM
Lokata terminowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wśród ofert banków największą popularnością, jeśli chodzi o instrumenty służące do inwestowania, są lokaty. Pewny zysk i brak ryzyka inwestycyjnego sprawia, że chętnie korzystają z takiej możliwości osoby bez doświadczenia czy znajomości rynków finansowych.

Podstawowe informacje

Lokaty bankowe to umowa zawarta pomiędzy bankiem, a jego klientem. Osoba korzystająca z oferty powierza instytucji swoje pieniądze na określony czas, a w zamian za zamrożenie oszczędności po upływie tego czasu otrzymuje kapitał początkowy powiększony o odsetki. Zysk zależy więc od tego, czy oprocentowanie lokat jest wysokie, sumy złożonej do banku, czy czasu trwania umowy. Jeśli wycofamy pieniądze wcześniej, prawdopodobnie bank nie wypłaci nam odsetek, ale z całą pewnością odzyskamy nasze oszczędności. Najlepsze lokaty są zazwyczaj zawierane na długi okres, a im większa kwota, tym wyższy zysk. Prawdą jednak jest fakt, że nie każdy dysponuje odpowiednio dużymi sumami, ale to nie jest problemem. Lokaty obecnie można zakładać mając już ok. 1000zł.

Dla kogo?

Ten sposób inwestowania to idealne rozwiązanie dla osób obawiających się ryzyka. Bezpieczeństwo lokat zapewniają banki, dlatego klient nie musi bać się, że straci swoje oszczędności. Ponadto zakładając lokatę nie musimy właściwie mieć wiedzy z zakresu praw rządzach rynkami finansowymi, ani też śledzić sytuacji na giełdzie. Ponieważ kapitał początkowy nie musi być duży, lokatę założyć mogą zarówno osoby nie posiadające jeszcze dużych oszczędności, jak i te dysponujące większymi sukcesami. Skorzystają na nich np. młodzi ludzie, którzy nie chcą zgromadzonych pieniędzy przechowywać na koncie osobistym, ale również osoby z dużym majątkiem, które chciałyby nieco powiększyć jego kwotę. W tym drugim przypadku ważne jest to, że z całą pewnością wypracowane oszczędności nie przepadną. Oczywiście, aby było to korzystne finansowo, konieczne jest porównanie lokat i znalezienie tej najbardziej korzystnej w naszej sytuacji i odpowiadającej naszym potrzebom.

Wyświetleń: 113 | Dodał: ankakwit | Tagi: lokata, oszczędności, produkty finansowe, depozyty terminowe | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more