Główna » 2015 » Marzec » 16 » Poszukiwania kredytu mieszkaniowego – jak wybrać najlepszego doradcę?
3:31 PM
Poszukiwania kredytu mieszkaniowego – jak wybrać najlepszego doradcę?

Kwestie finansowe są dla wielu Polaków na tyle skomplikowane, że nie są oni w stanie samodzielnie się odnaleźć we wszystkich ekonomicznych zawiłościach. Ma to szczególne znaczenie podczas starania się o kredyt mieszkaniowy. Jeśli nie ma się wystarczającej wiedzy, by porównać dostępne oferty oraz wybrać tę najbardziej atrakcyjną, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego. Jak wybrać najlepszego fachowca?

Doświadczenie i wykształcenie

Przede wszystkim, należy bazować na jego doświadczeniu i wykształceniu. Jeśli doradca od wielu lat pracuje w tym zawodzie, posiada wykształcenie ekonomiczne, które pozwala mu na skuteczne porównywanie dostępnych propozycji. Bardzo ważne jest też, czy dana osoba zajmuje się doradztwem finansowym na stałe, czy jest to tylko jedno z jej zajęć, któremu nie poświęca się w całości. Jeśli doradca pracuje wyłącznie w takim charakterze, można mieć pewność, że jest on osobą, która rzeczywiście posiada niezbędną wiedzę, a w związku z tym, jej rady można bezpiecznie wykorzystywać.

Konotacje w bankami

Prowizję dla doradców kredytowych, którzy pomagają wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, płaci bank, którego oferta została ostatecznie przez klienta wybrana. W dużej mierze to właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na skorzystanie z podobnej pomocy, która jest dla nich całkowicie darmowa. Na rynku działają doradcy kredytowi związani z konkretnymi bankami oraz doradcy samodzielni i to właśnie ci ostatni są najbardziej polecani. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że wówczas ma się pewność, że doradca proponuje konkretny kredyt mieszkaniowy, ponieważ uważa go rzeczywiście za najlepsze rozwiązanie w danej sytuacji. Jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące fachowości danego doradcy, warto jest pokusić się o wizytę u innego specjalisty. Kredyt jest na tyle poważną decyzją, że nie należy podejmować jej pochopnie i warto sprawdzić wszystkie dostępne rozwiązania. Na szczęście, liczba doradców kredytowych działających na rynku jest naprawdę bardzo duża.

Wyświetleń: 210 | Dodał: ankakwit | Tagi: hipoteka, produkty kredytowe, mieszkanie, nieruchomość | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more