class="wide-page">

Najważniejszym celem inwestowania swoich pieniędzy na lokatach w bankach jest oczywiście zarobek. To truizm, lecz nie jest powiedziane, iż definitywnie wszyscy ludzie nie zapominają o tym. Niestety często jest tak, że lokata bankowa, która na początku wydawała się być strzałem w dziesiątkę, okazuje się kompletnie nieudaną inwestycją. Co w takim razie należy robić jeśli brać pod uwagę lokaty w bankach?

Cóż, bez wątpienia trzeba na początku odrobinę zwiększyć posiadaną przez siebie wiedzę na różnego rodzaju zagadnienia związane z lokatami. Jeżeli będziesz posiadał dużo szerszą wiedzę dot. lokat to będziesz dobrze orientował się, która lokata jest teraz najodpowiedniejszą opcją. Zwłaszcza bardzo dużo interesujących informacji odnaleźć można w specjalistycznych serwisach internetowych. Na takich witrynach można np. poznać ranking lokat, który jest fantastycznym źródłem wiedzy. Tego typu rankingi dokładnie ukazują oprocentowanie lokat, a w końcu oprocentowanie lo ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 253 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-07-02 | Komentarze (0)

Podjęliśmy decyzję o założeniu lokaty – słusznie. Teraz musimy tylko zdecydować, jaka to będzie lokata i której placówce bankowej zaufamy. Tutaj każdy ma inne preferencje. Jedni zaciekle wyczekują na każdy najnowszy ranking lokat, inni, chcąc zaoszczędzić czas, wybierają losowo, jeszcze inni radzą się znajomych czy rodziny i, bezgranicznie im ufając, wybierają te same lokaty co oni. Spore jest grono również tych, którzy zakładają lokatę w tym samym banku, w którym mają już swoje konto osobiste. Czy to jednak dobra decyzja? Jak każda – ma ona zarówno swoje wady, jak i zalety.

Plusy

Do zalet należy na pewno to, że wiemy czego się spodziewać – zarówno po lokacie, jak i po obsługującej ja instytucji. Znamy wszystkie struktury, wymagania, sposoby załatwiania rozmaitych spraw. W takim przypadku samo założenie lokaty nie jest żadnym wyzwaniem, dobrze wiemy, jak się za to zabrać.

Kolejną zaletą jest to, że ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 300 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-06-04 | Komentarze (0)

Lokaty bankowe  to coraz popularniejszy wybór na sposób oszczędzania wśród Polaków. Odkładanie pieniędzy jest u naszych rodaków coraz bardziej przemyślanie, metodyczne i rozsądne. To bardzo dobrze. Lokata jest świetnym wyborem, pozwala kontrolować swoje wydatki, nie marnować pieniędzy, nie przeznaczać ich na zbędne przedmioty lecz oszczędzać na bardziej długoterminowe cele.

Szukajmy dobrych, unikajmy słabych

Istnieją rozmaite lokaty bankowe. Niektóre są bardziej godne naszej uwagi, inne natomiast mniej. Te najlepsze lokaty bankowe nie potrzebują reklamy, klienci sami nie na trafiają. Natomiast gorsze – tych lepiej unikać. Jak jednak odróżnić jedne od drugich? Jak nie trafić na słabą lokatę i nie przekonać się o tym zbyt późno? Jak znaleźć prawdziwą perełkę. To nie jest takie łatwe. Ale przy odpowiednim podejściu – możliwe. Wystarczy postarać się choć trochę zorientować w branży bankowej, przeglądać strony internetowe ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 302 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-06-04 | Komentarze (0)

Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że działające obecnie banki mogą każdemu z nas zaoferować sporo interesujących narzędzi umożliwiających skuteczne inwestowanie zaoszczędzonych przez siebie pieniędzy. Korzystanie z nich jest dla nas doskonałą propozycją, ponieważ to właśnie dzięki nim inwestowanie stało się w obecnych czasach czymś łatwo dostępnym dla właściwie każdego z nas, niezależnie od tego, czy ktoś jest doświadczonym oraz wykwalifikowanym inwestorem dysponującym w tej kwestii sporą wiedzą. Do zdecydowanie podstawowych produktów tego typu mogą być zaliczone naturalnie najróżniejsze lokaty bankowe, którymi zdecydowanie warto zainteresować się już w pierwszej kolejności.
   
Lokaty działają zazwyczaj w oparciu o bardzo łatwe zasady, dzięki czemu nikt nie powinien mieć żadnych większych problemów ze skorzystaniem z nich. Mówiąc w skrócie. powierzamy tutaj swoje pieniądze bankowi na dany czas, a następnie po jego upływie otrzymujemy je z powrotem, n ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 233 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-06-04 | Komentarze (0)

Lokata bankowa, zwana również depozytem jest to produkt inwestycyjny, który oferowany jest głównie przez banki. Klienci, którzy zamrażają swoje oszczędności na lokacie mogą liczyć na uzyskanie korzystnych odsetek.

Lokata traktowana jest przez bank jako pozyskany kapitał (pożyczka), za którą płaci indywidualnemu klientowi, stąd biorą się odsetki i wysokość oprocentowania. Uzyskany zysk zależny jest od obecnej stopy procentowej ustalanej przez Narodowy Bank Polski, a także wielu innych czynników takich jak: konkurencyjność na rynku, czas trwania depozytu, ilości inwestowanych środków oraz stałość lub zmienność oprocentowania.

Bezpieczeństwo lokat

Coraz częściej ważnym czynnikiem wpływającym na wybór lokaty staje się jej bezpieczeństwo. Wywołane jest to obawą o utratę środków, szczególnie w przypadku parabanków i afery związanej z instytucją Amber Gold. Ogólnie, lokaty bankowe są uważane za najbezpieczniejszą formę oszczędzania ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 322 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-05-11 | Komentarze (0)

Otrzymanie niespodziewanych pieniędzy to zawsze bardzo miła sytuacja. Nagła premia, spadek od zapomnianej cioci z Ameryki, wygrana w totolotka – któż nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji? Jednak gdy już minie pierwszy entuzjazm, trzeba zdecydować, co z tymi pieniędzmi zrobić. Warto by zaczęły na siebie pracować, tak by było ich coraz więcej i więcej. Dlatego polecam konta oszczędnościowe. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że to lepszy sposób na schowanie środków niż chowanie ich w skarpecie.

Zwróć uwagę na…

Na koncie bankowym nasze oszczędności są bezpieczne, nie grożą im zgubienie ani włamywacze. W dodatku na koncie oszczędnościowym pieniędzy jest z upływem czasu coraz więcej i więcej. Jeśli suma będzie spora, a my cierpliwi na odsetkach można naprawdę sporo zyskać. Twórcy rankingów kont oszczędnościowych polecają przede wszystkim takie konta, dzięki którym możemy zyskać jak najwięcej. Warto zwrócić uwagę jakie jest  ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 357 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-05-11 | Komentarze (0)

Otrzymanie niespodziewanych pieniędzy to zawsze bardzo miła sytuacja. Nagła premia, spadek od zapomnianej cioci z Ameryki, wygrana w totolotka – któż nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji? Jednak gdy już minie pierwszy entuzjazm, trzeba zdecydować, co z tymi pieniędzmi zrobić. Warto by zaczęły na siebie pracować, tak by było ich coraz więcej i więcej. Dlatego polecam konta oszczędnościowe. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że to lepszy sposób na schowanie środków niż chowanie ich w skarpecie.

Zwróć uwagę na…

Na koncie bankowym nasze oszczędności są bezpieczne, nie grożą im zgubienie ani włamywacze. W dodatku na koncie oszczędnościowym pieniędzy jest z upływem czasu coraz więcej i więcej. Jeśli suma będzie spora, a my cierpliwi na odsetkach można naprawdę sporo zyskać. Twórcy rankingów kont oszczędnościowych polecają przede wszystkim takie konta, dzięki którym możemy zyskać jak najwięcej. Warto zwrócić uwagę na wysokość oprocentow ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 244 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-05-11 | Komentarze (0)

Kredyty gotówkowe obecnie są znacznie bardziej popularną formą kredytowania przez banki w naszym kraju. Za sprawą kredytów tego rodzaju możemy ubiegać się o niezbędną gotówkę. Jest to standardowy produkt finansowy, dzięki któremu otrzymujemy pewną kwotę środków, spłacaną w wyznaczonym terminie.

Zwykle spłacane są regularne raty. Kredyt gotówkowy może zostać zaciągnięty na wybrany cel konsumpcyjny i nie tylko. Można zabiegać o różne sumy, niemniej w praktyce suma pożyczki tego rodzaju zależy od naszych dochodów, a więc ogólnej zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy jest doskonałym produktem w głównej mierze dla ludzi, którzy chcą otrzymać gotówkę w jak najszybszy sposób, a jednocześnie nie mają sposobności uzyskania jej w inny sposób. Bardzo często pożyczkobiorcy mają problemy z uregulowaniem bieżących opłat czy też doświadczyli niespodziewanego wypadku losowego, wtedy niezbędne im są środki, które można zdobyć właśnie dzięki kredytom gotówkowym. Wie ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 267 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-05-11 | Komentarze (0)

Jeżeli mamy dziś jakieś środki na koncie bankowym, z których właściwie nie korzystamy, warto jest, by pomyśleć o jakiejś inwestycji, bo po co je tutaj przetrzymywać skoro możemy na nich zarobić. Dziś możliwości inwestycyjnych na rynku jest naprawdę bardzo wiele, ale niestety nie każdy z nas ma nosa do takich inwestycji i na ogół kończą się one totalną porażką, co jest oczywiście równoznaczne z utratą wszystkich środków pieniężnych.

Dlatego też na tej płaszczyźnie musimy być bardzo ostrożni i jeżeli nie mamy określonej wiedzy o inwestycjach, to lepiej inwestowanie naszych pieniędzy powierzyć specjalistom. Będzie tak, jeżeli postawimy na fundusze inwestycyjne, które pozwalają nam zarobić na ogół około kilkadziesiąt procent zainwestowanej kwoty. Na pewno jest to bardzo wiele, ale opamiętajmy, że nawet jeśli naszym kapitałem zarządzają wybitni specjaliści z tego zakresu, to ni ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 323 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-04-22 | Komentarze (0)

W dzisiejszych czasach na kredyt hipoteczny decydować się musi niemal każdy z nas, kto chce postawić swój własny dom, czy też kupić mieszkanie i oczywiście nie podlega to żadnym wątpliwościom, bo oczywiste jest to, że zarobki większości z nas nie pozwalają nam na tak duże oszczędność. Jeżeli w związku z tym także i z tobą jest podobnie, na pewno musisz rozważyć taką opcję.

Nie będzie to łatwe, bo oczywiste jest w tym miejscu to, że dziś rodzajów takich kredytów jest naprawdę sporo. Dziś zajmiemy się sprawą waluty, w jakiej chcemy pobrać taki kredyt mieszkaniowy. Czy lepiej postawić na walutę krajową, czy też może przewalcować złotówki, na jakąś inną i właśnie w niej pobierać takie kredyty mieszkaniowe?

Kredyt mieszkaniowy

Oczywiste jest w tym miejscu to, że niemal każdy z nas kredyt mieszkaniowy bierze w rodzimej walucie, a więc złotówkach, ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 317 | Dodał: ankakwit | Data: 2015-04-22 | Komentarze (0)

« 1 2 3 4 5 6 »